Informacje22 maja 2014, 19:50,

GARMIN IRON TRIATHLON PIASECZNO


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W weekend 24 i 25 maja 2014 roku odbędzie się po raz pierwszy w Piasecznie jedna z edycji cyklu Garmin Iron Triathlon. Cykl Garmin Iron Triathlon to największy w Polsce cykl imprez triathlonowych, który rozgrywany jest na dystansie jednej czwartej Ironmana. Zawody te składają się z części pływackiej, kolarskiej i biegowej. Swój udział w piaseczyńskiej edycji zapowiedzieli m.in. Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Robert Rozmus, Bartłomiej Topa, Iwona Guzowska, Piotr Nowak, Łukasz Gras oraz wiceburmistrz Piaseczna Honorata Kalicińska.

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE


Sportowe wyzwania dla dzieci Pierwszy dzień zawodów upłynie pod znakiem Garmin Kids Piaseczno. Oficjalne otwarcie zawodów dla dzieci odbędzie się o godz. 14.00 na Górkach Szymona. Dzieci podzielone na różne kategorie wiekowe pobiegną na dystansach: 200 m, 0,5 km i 1 km. O godz. 14.45 ruszy aquathlon dla starszych dzieci i młodzieży. Z dystansem 100 m do przepłynięcia i 1 km do przebiegnięcia zmierzą się uczestnicy w kategorii wiekowej 12–15 lat, a z dystansem 200 m do przepłynięcia i 2 km do przebiegnięcia – ci w wieku 16–17 lat.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE


Trzy dyscypliny Największe emocje i hektolitry potu wylane będą w niedzielę, kiedy to do rywalizacji staną dorośli uczestnicy triathlonu. Zawody rozpoczną się o 12.00 pływaniem w zbiorniku w Zalesiu Dolnym, przy Górkach Szymona. Zawodnicy po starcie będą mieli do pokonania półtorej pętli na jednej części stawu, a następnie przepłyną pod mostkiem na drugą część, gdzie wzdłuż brzegu dopłyną do wyjścia. Trasa kolarska będzie się składała z 2 pętli po 22,5 km i będzie wiodła ulicami: al. Brzóz, Bukowa, Wesoła, Słoneczna, Ogrodowa, Dworska, Szkolna, Bolesława Chrobrego, dalej miejscowościami Pęchery, Piskórka i Jaroszowa Wola, w której będzie znajdował się nawrót kolarski. Następnie zawodnicy będą biegli 4 pętle po 2,5 km, aż do mety zlokalizowanej na polanie na wysokości mostka. Po wyjściu ze strefy zmian zawodnicy skręcą w prawo, następnie pobiegną ulicami: Osikową, Wilanowską, Piękną, dalej przez mostek usytuowany pomiędzy zbiornikami i drugą stroną akwenu.

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE


Utrudnienia w ruchu W związku z imprezą 25 maja ruch drogowy i pieszy będzie utrudniony. Od godziny 11.30 do 15.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: al. Brzóz, Modrzewiowa, Wesoła, Słoneczna, Południowa, Ogrodowa, Dworska w Piasecznie, a także trasa z Piaseczna do Jaroszowej Woli przez Jazgarzew, Łbiska, Pęchery i Piskórkę. Ponadto od godziny 13.00 do 16.00 zamknięte będą ulice: al. Brzóz, Osikowa, Wilanowska i Piękna w Zalesiu Dolnym. Wyznaczony został parking dla kibiców i zawodników, który mieści się na stadionie miejskim GOSiR Piaseczno przy ul. 1 Maja 16.


Kilka słów o zawodach Garmin Iron Triathlon to największy w Polsce cykl imprez triathlonowych. Czas końcowy danej imprezy jest sumowany z innymi 3 zawodami z cyklu, dzięki czemu tworzy się ranking najlepszych zawodników. Suma czasów daje potencjalny wynik, jaki osiągnęliby zawodnicy na pełnym dystansie Ironman. Cykl rozpoczyna się w Piasecznie, a kolejne edycje mają miejsce w Ślesinie (7–8 czerwca 2014), Radkowie (21–22 czerwca 2014), Gołdapi (5–6 lipca 2014), Górznie (19–20 lipca 2014). Organizatorem cyklu jest firma LABOSPORT Polska. Zapraszamy na oficjalną stronę internetową cyklu www.irontriathlon.pl oraz na www.facebook.com/irontriathlon

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 maja 2014, 20:14,

Majówka z Wisłą w Ośrodku Wisła w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sołtys i Rada Sołecka Zalesia Górnego zapraszają na Majówkę z Wisłą, która odbędzie się w najbliższą sobotę 24 maja 2014 roku w godz. 15:00-21:00. Majówka odbędzie się w Ośrodku Wisła w Zalesiu Górnym. W imieniu organizatorów zapraszamy na Majówkę z Wisłą.

MAJÓWKA Z WISŁĄ W OŚRODKU WISŁA W ZALESIU GÓRNYM

 

Majówka z Wisłą program:

15.00 pokazy monobajkowców (jazda na jednokołowych rowerach);
15.30 wyścigi rowerowe – kategorie dzieci i dorośli;
17.00 wyścigi kajaków i rowerów wodnych;
17.30 wyścigi wodne „na byle czym” (np. balia, nadmuchiwany krokodyl, deska od płotu itp.)
Nagrody dla zwycięzców wyścigów funduje Sołtys i Rada Sołecka Zalesia Górnego
Grają dla nas na scenie przy mostku:
od 17.00 zespół Dixilanders z Konstancina
od 20.00 zespół Nerw z Zalesia Górnego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie