Informacje20 listopada 2012, 00:00,

Film Za wszelką cenę - Kino z GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na seans filmowy w ramach Kina z GOK Lesznowola, który odbędzie się 22 listopada 2012 roku o godz. 18.30. Podczas najbliższego seansu zostanie wyświetlimy film pt.: Za wszelką cenę. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25c. Wstęp wolny. Zapraszamy miłośników dobrego kina.

FILM ZA WSZELK¡ CENę - KINO Z GOK LESZNOWOLA

ZA WSZELK¡ CENę: 30-letnia Maggie Fitzgerald próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Dziewczyna stara się dostać pod opiekę uznanego trenera, ten jednak jest bardzo niechętny pomysłowi i stanowczo odmawia. Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na treningi. Nieoficjalnie stara jej się pomóc klubowy sprzątacz, przyjaciel trenera. Na skutek nacisków przyjaciela i widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, trener decyduje się jej pomóc.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje20 listopada 2012, 00:00,

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH PIASECZNO

24 listopada 2012 roku w Piasecznie w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Szpitalnej 10 w godz. 11.00-15.00 odbędzie się I Turniej Maszyn Wiatrowych, organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną. Uczestnikami turnieju są uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi opiekunami szkolnymi. Patronat nad Turniejem przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Regulamin Turnieju i wszelkie informacje zawarte są na stronie internetowej: www.turniejmaszyn.pl

I TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH W PIASECZNIE

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu, przez ucznia, turbiny wiatrowej startującej w trzech konkurencjach:
- określenie mocy maksymalnej,
- zmierzenie obrotów przy określonym obciążeniu maszyny,
- zmierzenie momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

Wszystkie zgłoszone turbiny będą testowane na stanowisku pomiarowym zbudowanym przez Firmę Unilogo z Piaseczna. Na wiatrak skierowany będzie strumień powietrza wytwarzany przez wentylator o wydajności 3500 m3/h. Wyniki wyświetlą się na ekranie. Najlepszą maszyną będzie ta, która uzyska łącznie najlepsze wyniki pomiarowe.

Partnerem strategicznym Turnieju jest firma PGE Energia Odnawialna S.A. Wsparcie merytoryczne udzielone przez firmę to referat na temat otrzymywania zielonej energii - zostanie on wygłoszony przez przedstawiciela firmy (również przewodniczącego Komisji Nadzorującej Turniej).
Patroni medialni: Gazeta Piaseczyńska, Kurier Południowy, Nad Wisłą, iTV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego powiat-piaseczynski.info oraz Radio Mazowsze.
Partnerzy: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, UNILOGO, HS Studio, Wyższa szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowa.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna