Informacje9 września 2019, 15:41,

Festiwal inny niż wszystkie. Otwarte ogrody przyciągnęły wielu zwiedzających

12. edycja Festiwalu Otwarte Ogrody jak co roku przyciągnęła wielu zwiedzających. Niezwykłe, plenerowe atrakcje kulturalne i artystyczne czekały na gości w ponad 20 lokalizacjach na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 3
Niezwykłe, plenerowe atrakcje kulturalne i artystyczne czekały na gości w ponad 20 lokalizacjach


Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W ramach tegorocznej edycji, która odbywała się w weekend 7-8 września, odwiedzający mogli obejrzeć liczne wystawy plenerowe, a także wziąć udział w koncertach, spotkaniach autorskich, prelekcjach oraz warsztatach kulinarnych, artystycznych i fotograficznych. 

Organizatorzy – gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury – zadbali, by każdy znalazł coś dla siebie. Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbyła się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Polski splot”. Koordynatorem festiwalu w Konstancinie-Jeziornie była Izabela Górnicka-Zdziech.

Przeczytaj też: Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

Trochę słońca, trochę deszczu

W sobotę do odwiedzin w ogrodach dodatkowo motywowała wspaniała pogoda, idealna na plenerowe atrakcje. W niedzielę aura była nieco mniej sprzyjająca, jednak poranne opady deszczu szybko zelżały i po południu wiele ogrodów zapełniło się gośćmi. Organizatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia i wsparły ją finansowo lub rzeczowo oraz udostępniły swoje ogrody.

autor/źródło: Gmina Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje9 września 2019, 14:10,

Na co do kina we wrześniu? GOK w Tarczynie zaprasza

Na co do kina we wrześniu? GOK w Tarczynie zaprasza

Wrześniowe spotkania z filmem w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie rozpoczną się od 11. września, jest w czym wybierać.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Jest w czym wybierać

Specjalnie dla kobiet, które mają czas wolny przed południem proponujemy cykl Śniadaniowe Kino Kobiece, w ramach którego na początek "Pozycja obowiązkowa". Nie zabraknie także filmów artystycznych takich jak czesko-francusko-rumuński "Aferim!".

Dla fanów dobrego humoru: "Mąż czy nie mąż", "Nice guys. Równi goście", a może nawet "Babcia Gandzia". Młodzieży oraz jej rodzicom szczególnie mocno polecamy "Rozumiemy się bez słów".

Nie zabraknie także sobotnich propozycji animacji dla najmłodszych. W piątek 18. września zapraszamy na Wieczór Filmowy Retro.

autor/źródło: GOK Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie