Informacje23 maja 2012, 00:00,

EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI PIASECZNO

W niedzielę 27 maja 2012 roku w godzinach 12.00 - 14.00 na Rynku w Piasecznie przy Przystanku Kultura, odbędzie się kolejna edycja warsztatów ekologiczno-sportowych – tym razem EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI. EkoNiedziela to warsztaty sportowo- ekologiczne, cykliczne, odbywające się raz w miesiącu, w każda ostatnią niedziele danego miesiąca. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założeniami warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody.

EKONIEDZIELA SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

EkoNiedziela Sportów Walki program:

- PUCHAR KADETÓW KLUBU X-FIGHT Piaseczno w formule Semi-Contact
– Turniej na pałki piankowe dla dzieci i rodziców (kategorie wzrostowe)
- nauka podstawowych technik kick-boxingu prowadzona przez instruktorów klubu „X-FIGHT Piaseczno ”przy współpracy firmy DECATHLON PIASECZNO
– goście specjalni Mariusz Niziołek Mistrz Świata w kick-boxingu, Robert Matyja Mistrz Europy w kick-boxingu
- MAGICZNE KLOCKI MUBABAO - zajęcia plastyczne prowadzone przez Michała Malinowskiego - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści,
- EUROKONKURS PO ANGIELSKU – Szkoła Języków Obcych „SPOT” Piaseczno
- STUDIUJ W PIASECZNIE – doradztwo w dziedzinie podwyższania kwalifikacji zawodowych Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej studia w Piasecznie,
- konkurs ekologiczny pn. ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ regulamin na www.pfe.waw.pl

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna – organizator cyklu EkoNiedziel – zaprosiła instruktorów kick-boxingu z klubu X-FIGHT oraz firmę DECATHLON do przeprowadzenia zajęcia sportowych dla najmłodszych . W programie także Puchar Kadetów klubu. Gościem specjalnym EkoNiedzieli będzie Mistrz Świata w kick-boxingu Marcin Niziołek, oraz Mistrz Europy w tej dyscyplinie – Robert Matyja.

Dla dzieci i ich rodziców zorganizowany zostanie Turniej na pałki piankowe, a zajęcia plastyczne pt. „Magiczne klocki Mubabao” poprowadzi Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji będą mogły zasięgnąć informacji na temat oferty Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej oraz skorzystać z doradztwa zawodowego. Szkoła Języków Obcych SPOT przeprowadzi dla dzieci ekokonkursy w języku angielskim o tematyce sportowej, pod nazwą "Przygotuj się do EURO - tydzień języków".

Serdecznie zapraszamy na najbliższą EkoNiedzielę i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Zbiórka kartonów po żywności płynnej” – regulamin dostępny jest na www.pfe.waw.pl Po trzech EkoNiedzielach prowadzą: w kategorii najlepsza rodzina p. Mirosław Galbarski, najlepszy przedszkolak Alicja Nieśmiałek, najlepszy uczeń SP Wiktoria Kaszubowska. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na czerwcowej „EkoNiedzieli”. Warsztaty są bezpłatne. Dla wszystkich uczestników zajęć organizator przewidział pamiątkowe upominki. Kontakt i informacje: tel. 660-057-999, www.pfe.waw.pl

Partnerzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Piotr Kandyba, KS” X-FIGHT” Piaseczno, Hufiec ZHP Piaseczno, Restauracja Fryderyk, Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon, Szkoła Języków Obcych „SPOT” Piaseczno, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie oddział Piaseczno.
Patronat medialny: Kurier Południowy, ITV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje23 maja 2012, 00:00,

Zwycięzcy konkursu foto: Sportowe Piaseczno

Podczas Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej, został przeprowadzony konkurs fotograficzny: SPORTOWE PIASECZNO, na który mieszkańcy przesyłali zdjęcia wykonane w trakcie tegorocznych biegów ulicznych. Spośród 18 nadesłanych zdjęć, członkowie Jury konkursu - wybrało 3 najciekawsze zdjęcia, które opublikowane są poniżej (skład jury w regulaminie). W związku z nazwą konkursu "Sportowe Piaseczno", jury przy wyborze najciekawszych zdjęć, doszukiwało się m.in. elementów związanych i kojarzących się z Piasecznem.

Sportowe Piaseczno Miejsce 1 - Sylwia Nader
Miejsce 1 - Sylwia Nader

Sportowe Piaseczno Miejsce 2 - Marcin Borkowski
Miejsce 2 - Marcin Borkowski

Sportowe Piaseczno Miejsce 3 - Krzysztof Mogilski
Miejsce 3 - Krzysztof Mogilski

GRATULUJEMY ZWYCIęZCOM i dziękujemy wszystkim, za udział w konkursie fotograficznym "Sportowe Piaseczno". Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2012 roku, podczas imprezy plenerowej Piknik Rodzinny w Parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie konkursowe zdjęcia, na wystawie przygotowanej przez organizatora konkursu.

zdjęcia, które zostały zgłoszone do konkurs i będzie można obejrzeć je na wystawie w Parku
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno