Informacje24 marca 2016, 09:00,

EKO - MANIAK konkurs ekologiczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno - Wydział Gospodarki Odpadami we współpracy z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną organizują konkurs wiedzy ekologicznej pn. EKO-MANIAK dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Piaseczno. Konkurs ma na celu podniesienie wiedzy uczniów z dziedziny ochrony środowiska, zasad zrównoważonego rozwoju i ekologii ze szczególnym uwzględnieniem zasad selektywnej zbiorki odpadów. Dodatkowym celem jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Takie działania mają niewymierny wpływ na budowanie szacunku do otaczającej przyrody i środowiska naturalnego.

EKO - MANIAK KONKURS EKOLOGICZNY

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Etap I – szkolny zostanie rozegrany we wszystkich gimnazjach w terminie 28 kwietnia 2016 r. Etap II – finał zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca w Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie. W pierwszym etapie może wziąć udział każdy uczeń gimnazjum, niezależnie od klasy do której uczęszcza. Zakres materiałów zostanie przekazany szkołom i zamieszczony na stronie internetowej www.piaseczno.eu w zakładce Gospodarka Odpadami. Pytania konkursowe będą dotyczyły jedynie zagadnień ujętych w udostępnionych materiałach. Do drugiego etapu awansuje po pięciu uczniów z każdego z ośmiu gimnazjów z terenu Gminy Piaseczno oraz dodatkowo dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami. Szczegóły w regulaminie konkursu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci tabletów, dodatkowo każdy uczestnik II etapu otrzyma power bank, kubek i książkę. Nagrodę – 760 PLN na zakup pomocy dydaktycznych otrzyma również szkoła do której uczęszcza uczeń, który wygra konkurs.

Regulamin konkursu http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=45875
Materiały dydaktyczne http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=45879

Materiały zostaną też w formie papierowej udostępnione szkołom biorącym udział w konkursie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 marca 2016, 13:00,

Piaseczyńska Bitwa Wodna 2


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Lany Poniedziałek to nasza polska tradycja a tradycje trzeba pielęgnować. Dlatego też Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno organizuje już po raz drugi Bitwę wodną w okolicach Górek Szymona / Zalesie Dolne. Wydarzenie odbędzie się 28 marca o godzinie 13:00. Bierzcie wiadra, butelki z wodą, ubrania na przebranie, paczkę znajomych i do bitwy! W tym roku nie będzie podziału na grupy, ale wygrywa osoba, która będzie najbardziej mokra. Do zobaczenia. Wydarzenie na łamach fanpage: https://www.facebook.com/events/1543373175962917/

PIASECZYŃSKA BITWA WODNA

PIASECZYŃSKA BITWA WODNA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie