Informacje15 września 2009, 00:00,

DżOGURT - przegląd formacji rockowych w Konstancinie

Młodzież Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury serdecznie zapraszają na Przegląd Zespołów DżOGURT, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 września 2009 roku, od godziny 17:00 w Parku Zdrojowym w Konstancinie. Podczas tegorocznego koncertu DżOGURT, odbędą się występy zespołów: The Saturday Tea, The Saturday Tea, Ner-w, We-wers, Wiolonczele z Miasta, Traktor oraz gwiazda wieczoru Karimski Club. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na sobotni DżOGURT do Konstancina.

DżOGURT - PRZEGL¡D M£ODZIEżOWYCH FORMACJI ROCKOWYCH

The Saturday Tea to rockowy zespół z Konstancina. Strona w serwisie myspace: www.myspace.com/thesaturdaytea
Ner-w to post-punkowy zespół z Zalesia Górnego. Oficjalna strona internetowa: ner-w.pl
We-wers to hip-hopowa grupa z Konstancina. Oficjalna strona: www.wewers.zafriko.pl
Wiolonczele z Miasta eksperymentalna muzyka elektroniczna. Strona w serwisie myspace: www.myspace.com/wiolonczelezmiasta
Traktor to zespół rockowy z czeskich Hranic. Strona (po czesku): www.traktor-rock.cz

Karimski Club - Karma

Karimski Club (gwiazda wieczoru) to międzynarodowa grupa muzyczna czerpiąca z wielu kultur i gatunków muzycznych m.in. drum and bass, r'n'b, nujaz, rap, muzyki afrykańskiej i brzmień słowiańskich. Karimski Club jest zespołem nieustannie zmieniającym swój skład, ale założycielem, liderem i źródłem nazwy jest Karim Martusewicz. Więcej informacji na stronie zespołu: www.karimskiclub.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje16 września 2009, 00:00,

Koncert Muzyki Dawnej - koncert zespołu FLORIPARI

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria Serdecznie zaprasza na KONCERT MUZYKI DAWNEJ, który odbędzie się w niedziele 20 września 2009 roku o godzinie 20:00 (po Mszy św.) w naszym Kościele Parafialnym w Górze Kalwarii odbędzie się koncert zespołu Floripari z Krakowa, który wykonuje muzykę Renesansu i Baroku na oryginalnych instrumentach historycznych. Koncert odbędzie się w ramach projektu IV Latająca Akademia Muzyki Dawnej - Obok Orła znak Pogoni. W repertuarze koncertu nie zabraknie dawnych pieśni litewskich, polskich, ruskich czy żydowskich. Wstęp wolny!

Floripari Studium Musicae Cracoviense

Floripari Studium Musicae Cracoviense zespół utworzony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Wykonuje muzykę Renesansu i Baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. Artyści uczestniczyli w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami tej miary co Paul Goodwin, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Niektórzy z członków Zespołu zostali również uhonorowani stypendium Fundacji The David Reichenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych.

Floripari Studium Musicae Cracoviense

Zespół Floripari związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występujący w nim na co dzień, prowadzi aktywną działalność biorąc udział w festiwalach i koncertach. Realizuje także własne, interesujące projekty we współpracy z artystami i zespołami muzyki dawnej z kraju i zagranicy (Niemcy, Włochy, Anglia, Czechy, Holandia). Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska. Więcej informacji na temat zespołu Floripari, można przeczytać na stronie internetowej: www.floripari.krakow.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria