Informacje10 maja 2015, 14:00,

Dzień Strażaka w Konstancinie-Jeziornie - 90-lecie OSP Cieciszew

Jubileusz 90-lecia będą świętować 10 maja 2015 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieciszewie. Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do konstancińskiego Parku Zdrojowego na wielki piknik rodzinny. W programie m.in.: parada orkiestr dętych, przekazanie nowego sztandaru dla jednostki, gry i konkursy z nagrodami.

Dzień Strażaka w Konstancinie-Jeziornie - 90-lecie OSP Cieciszew

Świętowanie zaczynamy w niedzielę (10 maja) paradą orkiestr dętych z tańczącymi mażoretkami. Punktualnie o godz. 14.00 wyruszamy spod Centrum Handlowego „Stara Papiernia” do Parku Zdrojowego, gdzie odbędą się główne uroczystości z okazji Dnia Strażaka i 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieciszewie. O godz. 14.30 w amfiteatrze rozpocznie się msza święta, po której nastąpi wręczenie nowego sztandaru druhom z Cieciszewa. Po części oficjalnej rozpoczynamy zabawę. O godz. 16.00 na scenie wystąpią orkiestry dęte z Płońska i Nadarzyna. Na koniec zatańczymy przy znanych i lubianych przebojach w wykonaniu zespołu Old Stars Konstancin.

Ale to nie wszystko. W Parku Zdrojowym przez cały dzień trwać będzie piknik rodzinny. Atrakcji przewidziano co niemiara. Gry i konkursy dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego i sprzętu strażackiego, warsztaty plastyczne, konkurencje sportowe – to tylko niektóre z nich. Będzie też kiermasz. Ponadto w trakcie pikniku Fundacja DKMS przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11120
Informacje8 maja 2015, 10:05,

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim

Jeśli nie ukończyłeś 30 roku życia i jesteś zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie zapraszamy do udziału w projekcie: 'Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim (I)' w ramach Poddziałania 1.1.1 Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie realizuje projekt od maja 2015 roku.

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim. W ramach projektu wsparciem zostaną objęte osoby młode w wieku 18-29 lat, zrejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie jako bezrobotne, należące do I lub II profilu pomocy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER). Przewidywana grupa docelowa projektu wynosi 163 osoby bezrobotne (w tym 74 kobiety, 89 mężczyzn) zgodnie z powyższymi zapisami. Minimum 28% uczestników projektu będą stanowiły osoby długotrwale bezrobotne wg definicji POWER, 74% osoby z wykształceniem max. średnim oraz 3,5% osoby bezrobotne niepełnosprawne.

Wsparcie obejmie usługi jak i instrumenty rynku pracy wskazane w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 24.04.2004 r. (Dz. U. z 2015r. poz 149). W ramach projektu zaplanowano do realizacji następujące działania:
- staże – 55 osób
- szkolenia indywidualne – 60 osób
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – 48 osób

Zakładamy, iż wszystkie wymienione formy wsparcia stworzą sprzyjające warunki dla złagodzenia sytuacji ludzi młodych na rynku pracy oraz będą realną pomocą w znalezieniu przez nich pracy. Dzięki udziałowi w projekcie osoby bezrobotne podejmą pracę, założą własne firmy, nabędą nowe kwalifikacje dostosowane do potrzeb pracodawców lub zwiększy się ich szansa na znalezienie zatrudnienia w przyszłości.

Projekt zakłada:
a) ogólny wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla uczestników nie kwalifikujących się do żadnej z poniżej wymienionych grup docelowych – na poziomie co najmniej 43%.
b) dla osób niepełnosprawnych – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 17%.
c) dla osób długotrwale bezrobotnych – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 35%.
d) dla osób o niskich kwalifikacjach – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 36%

Wartość realizacji projektu w roku 2015 wynosi: 1 794 000,00 zł.

Jesteś zainteresowany udziałem w projekcie zgłoś się do swojego doradcy klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie.
tel./fax 22 757 20 28, 756 73 61
wapi@praca.gov.pl