Informacje28 maja 2008, 00:00,

DZIEń RODZINY w Szkole Podstawowej w Zalesiu Dolnym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym, zaprasza serdecznie na DZIEń RODZINY, który odbędzie się w najbliższą sobotę 31 maja 2008 roku w godzinach od 10:00 do 14:00. Szkoła znajduje się przy Aleji Kasztanów 12, Zalesie Dolne. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Informację na temat imprezy otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej nr 2, o której więcej informacji możecie przeczytać na szkolnej stronie internetowej: www.krauzowka.kapati.net Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny w Szkole Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym.

Dzień Rodziny w Krauzówce Zalesie Dolne program imprezy:

10:00 Powitanie gości i przemówienie Pani Dyrektor Szkoły.
10:10 Występ klasy V (a, b, c) z okazji Dnia Matki.
10:40 Konkurs bajek Teatru Gagatki Beatki.
Zabawy sportowe dla klas IV i VI oraz rodziców.
11:15 Występ klasy II (a, b, c) z okazji Dnia Matki.
12:00 Aukcje prac uczniów szkoły.
12:45 Tańce klas III.
13:00 Zabawy sportowe dla uczniów klas 0-III i rodziców.
13:15 Występ kabaretu.
13:30 Koncert zespołu Ostatnie takie Trio.
14:00 Zakończenie imprezy Dzień Rodziny w Zalesiu Dolnym.
Przez całą imprezę będzie działał sklepik Samorządu Uczniowskiego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje28 maja 2008, 00:00,

Uroczyste poświęcenie nowego nagrobka Wacława Kauna

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Ksiądz Proboszcz Parafii św. Anny, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna oraz Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego zapraszają na uroczyste poświęcenie nowego nagrobka Wacława Kauna - pierwszego po odzyskaniu niepodległości Burmistrza Piaseczna. Uroczyste poświęcenie pomnika przez księdza proboszcza Dariusza Gasa nastąpi w czwartek 29 maja 2008 roku, o godzinie 11:00, na cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki w Piasecznie. Pomnik nagrobny Wacława Kauna, został odrestaurowany z inicjatywy Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie. Stary lastrykowy nagrobek zastąpiony został czarnym, granitowym pomnikiem ufundowanym przez pana Marka Szołtuna - właściciela zakładu kamieniarskiego. Serdecznie zapraszamy na uroczyste poświęcenie nagrobka Wacława Kauna, na cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki w Piasecznie.

Wacław Kaun

Wacław Kaun (1883-1926) urodzony 26 września 1883 r., syn Franciszka i Zofii, bezdzietny, od 1912 r. mieszkaniec Piaseczna, ukończył Wydział Farmacji Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w aptece Wiktora Homolickiego w Warszawie, naczelnik Straży Ogniowej w Piasecznie od 26 czerwca 1917, pod jego dowództwem Straż przy udziale warszawskiego legionisty rozbroiła garnizon żandarmerii niemieckiej w Piasecznie, 13 listopada 1918 r. wybrany pierwszym burmistrzem Piaseczna po odzyskaniu niepodległości, pełniący pełną pracy i poświęcenia funkcję burmistrza przez osiem lat, zabiegał o odbudowę zniszczeń wojennych, ulepszał stan dróg i chodników, wybudował łaźnię miejską, przychodnię dla ubogich, w 1924 r. powołał pierwsze w Piasecznie Gimnazjum Koedukacyjne Polskiej Macierzy Szkolnej przy ul. Sienkiewicza 6, organizował dożywianie i doposażenie dzieci w szkole, przez całe życie był samotny a całą siłę poświęcił rozwojowi Piaseczna, zmarł nagle 8 grudnia 1926 r., pogrzeb odbył się 11 grudnia, w ostatniej drodze towarzyszyli mu niemal wszyscy mieszkańcy Piaseczna, po pogrzebie Rada Miejska uchwaliła przemianowanie ulicy Ogrodowej, przy której mieszkał zmarły, na ulicę im. Wacława Kauna.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno