Informacje29 maja 2014, 21:01,

Dzień Dziecka na terenie Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


1 czerwca 2014 roku w godzinach 11.00-17.00 odbędą się obchody Dnia Dziecka w Ośrodku Wisła w Zalesiu Górnym. O godzinie 11.00 w dniu 1 czerwca Ośrodek Wisła przy współpracy firmy Action Sports Sp. z o.o. z Piaseczna planuje rozpocząć obchody Dnia Dziecka. Zabawy potrwają do godziny 17.00. Czas ich trwania będzie ozdabiał swoją muzyką ze sceny przy mostku DJ Kolorofonia z Piaseczna. Obchody odbędą się pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.
 

DZIEŃ DZIECKA  NA TERENIE OŚRODKA WISŁA W ZALESIU GÓRNYM

Atrakcje z okazji Dnia Dziecka:

- Punkt edukacji przyrodniczej oraz gry i zabawy prowadzony przez harcerzy ze Szczepu Watra Zalesie Górne.
- Miasteczko rowerowe przygotowane przez załogę Posterunku Policji w Zalesiu Górnym wraz z prezentacją pracy policji.
- Demonstracja codziennej służby Straży Pożarnej na przykładzie wozu strażackiego we współpracy z Komendą Powiatową w Piasecznie.
- Szkółka łucznicza prowadzona przez KS Hubertus z Zalesia Górnego
- Punkt medyczny prowadzony przez firmę HeartSaver, która będzie prowadziła szkolenie z pierwszej pomocy, jednocześnie zabezpieczając medycznie imprezę.
- Galeria Sztuki Pi z Zalesia Górnego, która poprowadzi konkursy malarskie.
- Szkółkę prac w glinie zorganizowaną przez Otwartą Pracownia Plastyczną "Biała".
- Samochody Filmowe Sp. z o.o., prezentująca wykonane repliki aut filmowych.
- Zespół Frisbee Ultimata prowadzący warsztaty i pokazy swojej dyscypliny.
- Poszukiwanie skarbów - dla zwycięzcy atrakcyjna nagroda
- Konkurs w budowaniu szałasów
- Zajęcia z zumby
- Zajęcia ruchowe z instruktorami szkoły tańca Akademia Tańca I AM z Piaseczna
- Malowanie buziek
- Warsztaty plastyczno-malarskie
- Zawody w rzucaniu kaczek do wody
- Wielkie bańki mydlane
- Zalesiolandia dysponująca: zorbingiem, dmuchanymi zjeżdżalniami i placami zabaw, kulkami, trampoliną, kucykami, a także parkiem linowym oraz ścianką wspinaczkową dla dzieci i dorosłych.
- Pole paintballowe i strzelnica paintballowa
- Wyciąg Wakeboardowy
- Wypożyczalnia łódek, kajaków, rowerów wodnych i SUP-ów
- Przejazdy Off-Road samochodem terenowym 4x4 lub quadem

Teren naszego Ośrodka udostępnia liczne punkty gastronomiczne oferujące szeroką ofertę gastronomiczną. Dzieciom polecamy słodkie i słone przekąski takie jak wata cukrowa, popcorn oraz lody. Amatorom dobrej kuchni polecamy dania obiadowe, dania z grilla, hot dogi oraz hamburgery. Zapraszamy! Ośrodek Wisła Zalesie Górne ul. Wczasowa 1, 1 czerwca 2014 r. w godzinach 11.00 – 17.00

Paweł Składanek - Ośrodek Wisła Sp. z o.o.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 maja 2014, 21:14,

Dni Energii na Rynku Miejskim w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 1 czerwca 2014 roku w godzinach 10:00 - 17:00 już po raz trzeci Rynek Miejski w Piasecznie zamieni się w miasteczko edukacyjne, w którym będzie można znaleźć nie tylko stanowiska edukacyjne z pokazami i doświadczeniami, czy stanowiska eksperckie prezentujące odnawialne źródła energii, ale także planetarium oraz moc wrażeń dla maluchów. W programie pikniku znajdują się działania sceniczne, konkursy, zagadki, porady i wywiady z ekspertami. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 11:00. Impreza finansowana jest ze środków Gminy Piaseczno.
 

DNI ENERGII NA RYNKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

Jeśli Twoje dziecko nieustannie zadaje pytania: „Jak?”, „Dlaczego?”, „Po co?” pozwól mu na samodzielne znalezienie odpowiedzi podczas doświadczeń wykonywanych w Strefie eksperymentowania. Jest to idealne miejsce dla dzieci i młodzieży której nie wystarcza szkolna kreda i tablica, dla młodych ludzi ciekawych świata i pragnących podejmować nowe wyzwania. To właśnie tutaj uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. czym jest maszyna Goldberga, jak za pomocą reakcji chemicznych napompować balony, w jaki sposób działa elektromagnes, jak wykorzystać energię Słońca? Śmiałkowie będą mieli możliwość wyprodukowania energii elektrycznej siłą własnych mięśni i przy okazji sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Osoby podążające za Eko modą będą mogły przekonać się, czy działania przez nie podejmowane mają faktyczny wpływ na zdrowie, oszczędzanie energii oraz ograniczenie zmian klimatycznych, które zachodzą na Ziemi.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieDNI ENERGII NA RYNKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

W programie nie zapomnieliśmy o najmłodszych dzieciach, które będą mogły rozładować swoją niepohamowaną energię podczas zabaw na dmuchańcu skazańcu, puszczania ogromnych baniek mydlanych czy wytężenia umysłów przy rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Twarze maluchów zmienią się nie do poznania w Strefie malowania buziek: uśmiechnięte słoneczko, wesoły motylek, piękna księżniczka czy odważny SpiderMan? Która postać najbardziej pasuje do Twojego dziecka?

Twoje rachunki za energię są za wysokie? Zastanawiasz się nad zastosowaniem alternatywnych jej źródeł? Szukasz możliwości ich finansowania? Strefa ekspercka jest właśnie dla Ciebie! Zachęcamy do odwiedzenia stanowisk prezentujących odnawialne źródła energii, na których będzie można uzyskać rzetelne i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania w tym zakresie. Jest to niepowtarzalna okazja, bowiem porad udzielać będą osoby na stałe związane z innowacyjnymi technologiami.DNI ENERGII NA RYNKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

A na scenie…. zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w pokazach specjalnych! Porywające publiczności eksperymenty i efektowne doświadczenia są gwarancją niesamowitych wrażeń i na pewno pozostaną na długo w pamięci. Ze sceny odbywać się będą również liczne konkursy z nagrodami oraz wywiady z ekspertami.

Atrakcją specjalną Dni energii będzie planetarium, w którym co 20 minut odbywać się będą pokazy prezentujące m.in. różne formy energii występujące w Kosmosie, wybuchy supernowych, reakcje zachodzące na Słońcu, budowę Układu Słonecznego i jego konsekwencje dla życia na Ziemi. Szczególnie zapraszamy przyszłych astronomów i kosmonautów! Gwarantujemy, że ich rodzice i rodzeństwo również nie będzie się nudzić. Tego po prostu nie można przegapić!

Tegoroczne Dni energii to bogactwo atrakcji dla maluchów, młodzieży oraz osób dorosłych, które w połączeniu z ciekawą ofertą edukacyjną oraz opieką merytoryczną specjalistów na co dzień zajmujących się tematyką odnawialnych źródeł energii jest wspaniałą propozycją na rodzinne spędzenie niedzieli.

Informacja prasowa: Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie