Informacje22 kwietnia 2019, 10:26,

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


We wtorek 23 kwietnia 2019 r. na terenie powiatu piaseczyńskiego zostaną przeprowadzone działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych lub będących pod wpływem środków odurzających uczestników ruchu drogowego, i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policyjny radiowóz z Piaseczna.

DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

Nietrzeźwość lub jazda pod wpływem narkotyków uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie będąc samoistną przyczyną wypadków, zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów.

Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Dzisiejsze działania policjantów z wydziału ruchu drogowego prowadzone są pod nazwą "Alkohol i narkotyki".

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 kwietnia 2019, 06:00,

Zamknięcie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Cyraneczki do Krótkiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Firma Wod-Kan-Bruk informuje, że w dniu 23 kwietnia 2019 r. nastąpi zamknięcie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Cyraneczki – do ul. Krótkiej. Objazd poprowadzony będzie ul. Krótką, Osiedlową, Geodetów i Ogrodową. Planowany czas zamknięcia około 4 miesiące.

Zamknięcie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Cyraneczki do Krótkiej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie