Informacje25 lutego 2018, 09:00,

Dni Kultury Żydowskiej Góra Kalwaria 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 oraz 25 lutego 2018 roku odbędą się Dni Kultury Żydowskiej w Górze Kalwarii. 24 lutego odbędzie się koncert piosenek Wiery Gran "Od serca…do serca", natomiast następnego dnia spotkanie z autorami i projekcje filmów Tajemnica wsi Marianki / Abramek wrócił sam.

DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ GÓRA KALWARIA

24 lutego (sobota), godz. 18.00 Koncert piosenek Wiery Gran „Od serca…do serca” Wykonawcy: śpiew i narracja – Monika Chrząstowska, aktorka Teatru Żydowskiego akordeon – Paweł Leszczyński, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wiera Gran – piosenkarka, aktorka kabaretowa i filmowa. Od wiosny 1942 r. była artystyczną sensacją Café „Sztuka” w warszawskim getcie, z którego uciekła w sierpniu 1942 roku. Po wojnie niesłusznie oskarżana o kolaborację z Niemcami. Oczyszczana z zarzutów przez kolejne sądy, nie wytrzymała presji opinii publicznej i wyemigrowała do Francji, gdzie zmarła w zapomnieniu. Podczas koncertu usłyszymy piosenki m.in. Tango notturno, Piosenka o zgubnym sercu, Bo to się zwykle tak zaczyna, The man I love G.Ģershwina, La vie en rose. Piosenki wypełnią krótkie narracje epizodów z życia prywatnego i zawodowego Wiery Gran zaczerpnięte z książki Agaty Tuszyńskej OSKARŻONA WIERA GRAN. Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. ks. Sajny 14 Bilety 20 zł dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

25 lutego (niedziela), godz. 13.00 Spotkanie z autorami i projekcje filmów „Tajemnica wsi Marianki” - film Hanny Bąbik Opowieść o tragicznej historii dwojga żydowskich dzieci, zamieszkujących w czasie okupacji Marianki, część obecnej Góry Kalwarii. Z jednej strony jest to historia solidarności i odwagi widziana oczami dziecka, z drugiej – obraz koszmaru wojny. Film powstał w ramach projektu "Późne debiuty: Akademia 2.0" dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 „Abramek wrócił sam” – film Tomasza Wiśniewskiego Historia Henryka Prajsa z Góry Kalwarii, ostatniego żyjącego Żyda z tego miasta oraz ostatniego żyjącego żołnierza z Suwalskiej Brygady Kawalerii. Prowadzenie: Piotr Rytko Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. ks. Sajny 14 WSTĘP WOLNY

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

25 lutego (niedziela), godz. 18.00 Przedwojenny kabaret pt. „Kłopoty faszerowane, czyli wieczór humoru i piosenki żydowskiej” z udziałem aktorów Teatru Żydowskiego z Warszawy: Moniki Chrząstowskiej, Henryka Rajfera, Marka Węglarskiego, Teresy Wrońskiej (prowadzenie i fortepian). W programie przedwojenne piosenki i skecze znakomitych poetów i kompozytorów. Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. ks. Sajny 14 Bilety 20 zł dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl Zapraszamy na Dni Kultury Żydowskiej do Góry Kalwarii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 lutego 2018, 13:30,

Igraszki z Dropsem Teatr Małe Mi - Bajkowa Niedziela Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 lutego 2018 roku o godz. 14:30 oraz 16:00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr Małe Mi i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Igraszki z Dropsem. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Cena biletu 10 zł. Bilety dostępne na www.kulturalni.pl oraz w kasie Domu Kultury.

IGRASZKI Z DROPSEM TEATR MAŁE MI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Igraszki z Dropsem - bajka Jana Brzechwy "Pan Drops i jego trupa" jest pretekstem do zabawy w teatr i opowieści o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach… Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Kasi Szpilkowskiej, zabytkowy kufer podróżny - zamieniony w teatralną scenę, muzyka grana na żywo przez Grażę Wielgus, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy!

IGRASZKI Z DROPSEM TEATR MAŁE MI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie