Informacje9 grudnia 2017, 15:30,

Debata Przyszłość Młodzieżowych Rad - nowelizacja artykułu 5b


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza na debatę nt.: Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b, która odbędzie się 9 grudnia 2017 r. o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Wpisuje się ona w cykl wydarzeń podczas wielomiesięcznych, ogólnopolskich konsultacji mających na celu wypracowanie postulatów do zmiany Ustawy o Samorządzie Terytorialnym w kwestii młodzieżowych rad.

DEBATA PRZYSZŁOŚĆ MŁODZIEŻOWYCH RAD - NOWELIZACJA ARTYKUŁU 5B

W wydarzeniu będą brać udział uczestnicy mazowieckiego kongresu młodzieżowych radnych, którzy przez parę dni będą pracować nad materią ustawy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

DEBATA PRZYSZŁOŚĆ MŁODZIEŻOWYCH RAD - NOWELIZACJA ARTYKUŁU 5B

W ramach konsultacji do ośmiu miast wojewódzkich, na przestrzeni paru miesięcy zjadą się młodzieżowi radni z całej Polski, aby wspólnie wypracować postulaty, które następnie zostaną przekazane do prac Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy JST. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ założenia aktu prawnego powstawać będą w środowisku młodych aktywistów i obywateli.Działanie w młodzieżowych radach to świetna lekcja zarządzania i odpowiedzialności. Młodzi ludzie w ich strukturach pragną działać na rzecz ojczyzny oraz społeczeństwa obywatelskiego. Chcą świadomie podejmować decyzje, dbać o pewne obszary życia publicznego, a także mieć wpływ na prawodawstwo, które ich dotyczy. Młodzieżowe rady to swego rodzaju unikat. Nie ma drugiego takiego wzorca na świecie. Należy być z tego dumnym, ale także pielęgnować i działać na rzecz rozwoju. https://www.facebook.com/events/878272489004124/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 grudnia 2017, 13:13,

Wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie odbyła się dzisiaj uroczysta zbiórka, podczas której wprowadzono nowego szefa piaseczyńskiej komendy mł. insp. Roberta Chmielewskiego, który pełnił do tej pory obowiązki na tym stanowisku.

WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

1 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00 w komendzie przy ulicy Kościelnej rozpoczęła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Po uroczystym złożeniu meldunku i wprowadzeniu Sztandaru, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji Pan podinsp. Tomasz Rylski odczytał rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Roberta Chmielewskiego, który do tej pory pełnił obowiązki na tym stanowisku, a przez ostatnie kilka lat jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie odpowiadał za pion kryminalny.

WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

Nadkom. Tomasz Szymański p.o I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji pogratulował powołanemu właśnie komendantowi powiatowemu i życzył mu wielu sukcesów w kierowaniu jednostką. W imieniu samorządu głos zabrał Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Pan Wojciech Ołdakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis, Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz, którzy również złożyli gratulacje Komendantowi Powiatowemu Policji mł. insp. Robertowi Chmielewskiemu. W swoim wystąpieniu zadeklarowali pomoc i dalszą współpracę samorządów na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie, mł. insp. Robert Chmielewski podziękował za życzenia oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania jakim został obdarzony. Uroczystość zakończyło wyprowadzenie sztandaru Komendy Powiatowej Policji i złożenie meldunku nadkom. Tomaszowi Szymańskiemu p.o. I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

A oto kilka słów na temat dotychczasowej służby nowego komendanta. Mł. insp. Robert Chmielewski pełni służbę w Policji od 28 lat, przez cały ten czas związany był praktycznie z pionem kryminalnym. W swej długoletniej służbie piastował kierownicze stanowiska, między innymi w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie, Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III ,Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II. Przez ostatnie 6 lat pełnił służbę jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Od dnia dzisiejszego młodszy inspektor Robert Chmielewski kieruje naszą jednostką.

WPROWADZENIE KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie