Informacje29 marca 2017, 18:00,

Debata dotycząca włączenia Piaseczna do metropolii warszawskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza mieszkańców na debatę dotyczącą włączenia Piaseczna do metropolii warszawskiej, która odbędzie się 29 marca 2017 roku w godzinach 18:00 - 20:00. Miejsce: UMiG Piaseczno ul. Tadeusza Kościuszki 5, Piaseczno.

DEBATA DOTYCZĄCA WŁĄCZENIA PIASECZNA DO METROPOLII WARSZAWSKIEJ

W debacie udział wezmą przedstawiciele partii zasiadających w Sejmie (Kamila Gasiuk-Pihowicz), władze samorządowe Piaseczna (Daniel Putkiewicz) oraz prof. dr hab. Grzegorz Gorzelak (specjalista w dziedzinie rozwoju regionalnego i lokalnego). Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 marca 2017, 14:16,

Choroby - opisy, leczenie i przebieg


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dlaczego warto posiadać wiedzę o chorobach?

Wiedza o chorobach jest przydatna w codziennym życiu. Warto znać przyczyny, objawy i przebieg różnych chorób, a także sposoby ich leczenia – dzięki temu nie tylko unikniemy zachorowania, ale i poradzimy sobie w sytuacji, gdy pojawią się pierwsze objawy choroby. Może ona znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie i odebrać nam radość z życia, dlatego należy właściwie dbać o swoje zdrowie – odpowiednie postępowanie uchroni nas przed chorobami i sprawi, że będziemy się lepiej czuć. Pamiętajmy, że zwiększanie wiedzy o chorobach jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów zdrowotnych. Choroby - opisy, leczenie i przebieg | Netlekarz

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Wiedza o chorobach uchroni nas od zachorowania

Mając wiedzę na temat powszechnie występujących chorób, możemy skutecznie się przed nimi uchronić. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie czynniki powodują określone dolegliwości i przyczyniają się do rozwoju choroby. Posiadając taką wiedzę mamy szansę uniknąć zachorowania i nie musimy obawiać się poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Wiedza dotycząca chorób zmienia się z biegiem lat. Obecnie wiemy już znacznie więcej o niektórych schorzeniach niż jeszcze 10-20 lat temu. Należy więc na bieżąco przyswajać aktualne informacje i śledzić zmiany zachodzące w tej dziedzinie. Być może w ten sposób uda nam się pozbyć dolegliwości, z którą zmagamy się od dłuższego czasu.

Dzięki wiedzy o chorobach pogłębiamy swoją świadomość na temat zdrowia

Wiedza o chorobach przyczynia się do uzupełnienia i pogłębienia naszej świadomości dotyczącej zdrowia – znając choroby, ich przyczyny i skutki, możemy w prosty sposób im zapobiegać, na przykład eliminując ze swojego życia czynniki zwiększające ryzyko zachorowania. Zmiana diety czy włączenie aktywności fizycznej do planu dnia sprawi, że będziemy mniej podatni na różne choroby, m.in. cukrzycę, otyłość, miażdżycę czy nowotwory. Większa świadomość z zakresu profilaktyki zdrowotnej sprawi, że będziemy wiedzieli, jak postępować, by być zdrowym i nie chorować. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże ma to znaczenie. Zazwyczaj wcale nie interesujemy się chorobami dopóki nie dotyczą nas one bezpośrednio. Poszerzanie swojej wiedzy na temat chorób jest najlepszym sposobem na dbanie o własne zdrowie – im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Oczywiście nie musimy wiedzieć wszystkiego o chorobach - wystarczą podstawowe informacje, a w tym przede wszystkim znajomość objawów, przyczyn i przebiegu różnych schorzeń.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Im wcześniej rozpoznasz chorobę, tym szybciej wrócisz do zdrowia!

Posiadając wiedzę na temat chorób, możemy wcześnie rozpoznać chorobę, a także znaleźć przyczynę naszych dolegliwości. Jeśli wiemy, w jaki sposób objawiają się określone choroby, możemy je od razu zdiagnozować, dzięki czemu szybciej nastąpi wdrożenie odpowiedniego leczenia – to z kolei daje możliwość całkowitego wyeliminowania choroby. Informacje o chorobach to sposób na trwanie w zdrowiu, jednak warto pamiętać, że poza własną wiedzą, do wyleczenia konieczna będzie wizyta u lekarza. Tylko specjalista może zlecić stosowne badania i potwierdzić nasze podejrzenia.

Wiedzy na temat chorób szukaj w Internecie

Skąd czerpać wiedzę o chorobach? Największym źródłem informacji na temat zdrowia jest oczywiście Internet – znajdziemy tu wiele stron poświęconych tematyce zdrowotnej. Jeśli szukasz sprawdzonych i aktualnych informacji, zajrzyj na Netlekarz.pl! Jest to rozbudowana baza wiedzy z zakresu chorób, w której znajdziesz wyczerpujące opisy ich przyczyn, objawów, przebiegu i sposobów leczenia. Dodatkowo w serwisie Netlekarz.pl nie brakuje wskazówek i porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Podpowiadamy, jak skutecznie uniknąć zachorowania, w jaki sposób samodzielnie rozpoznać różne dolegliwości i wyeliminować ze swojego życia czynniki chorobotwórcze. Netlekarz.pl zapewnia całodobowy, darmowy dostęp do wiedzy medycznej –możesz z niej skorzystać bez względu na miejsce i porę! Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś – dzięki Netlekarz.pl jest to możliwe!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie