Informacje2 września 2019, 16:35,

7 Festiwal Piosenki Dołującej

Czy Piosenka Dołująca musi dołować?

Centrum Kultury w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zapraszają w najbliższą sobotę (7 września br.) na spotkanie z muzyką literacką i kabaretową na polanie zwanej "Spaloną".

Przewiń w dół aby czytać dalej

7 września przyjdź na spotkanie z muzyką literacką i kabaretową na polanie zwanej Spaloną.

Konkurs odbywa się już od 6 lat. 30 wykonawców będzie walczyć o główną nagrodę na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki. Wykonane utwory będzie oceniać związane z tematyką jury w składzie:
- Marcin Olak,
- Barbara Sobolewska- Szczycińska,
- Mirek „Michu” Michalski.

Dyrektor artystyczny wydarzenia Stanisław Szczyciński.

PROGRAM:
15.00 – 18.00 – przesłuchania konkursowe
18.00 – 18.45 – recital Małgorzaty Wojciechowskiej
19.00 – 20.00 – koncert laureatów – prowadzenie Marek Majewski
20.00 – koncert PIOTRA BUKARTYKA I KRZYSZTOFA KAWAŁKO

Sobota, 7 września, godz. 15.00-22.00
Miejsce:
Żabieniec, Uroczysko Zimne Doły.

Informacje2 września 2019, 14:56,

Nowy rok szkolny rozpoczęty! Burmistrz Piaseczna odwiedził szkoły

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz oraz I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak odwiedzili z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego dwie placówki oświatowe w naszej gminie, dla których dzisiejszy dzień miał szczególne znaczenie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje również

W Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach po raz pierwszy od 20 lat nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Wieloletnia dyrektor Małgorzata Rygier-Jaworska przeszła w tym roku na emeryturę, jej miejsce zajęła natomiast nowa dyrektor Krystyna Jesionek. Burmistrz oraz jego zastępca podziękowali dotychczasowej dyrektor za wzorcową współpracę, życząc jej jednocześnie pomyślności w realizacji planów życiowych. Pogratulowali także nowej dyrektor obejmującej w tym roku piecze nad placówką.

Wyjątkowy charakter miało także rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 55 mieszczącej się w gmachu Centrum Edukacyjno-Multimedialnego. Było to bowiem pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w historii tej placówki, poprowadzone przez Wiolettę Grochowicz – pierwszą w historii Zespołu Szkolno – Przedszkolnego dyrektor.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

– Chciałabym złożyć szczególne podziękowania pani dyrektor Małgorzacie Rygier–Jaworskiej za pełne zaangażowania  dwadzieścia lat pracy na rzecz młodzieży. Pani Wiolecie Grochowicz, która będzie musiała się zmierzyć z szeregiem wyzwań związanych z zarządzaniem zupełnie nową placówką, chciałabym natomiast życzyć determinacji w dążeniu do obranych celów  i pomyślności w realizacji planów – mówi Wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak– wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszych placówek oświatowych życzę natomiast niegasnącej energii w nowym roku szkolnym i powodzenia w dążeniu do celów jakie sobie na ten rok wyznaczyli- dodaje Wiceburmistrz.

autor/źródło: UM Piaseczno