Informacje11 sierpnia 2008, 00:00,

Czy PIASECZNO wybuduje stadion i hotel na EURO 2012

Już od ponad roku na łamach serwisu i forum e-mieszkańców Piaseczna zastanawiamy się, czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012? W najnowszej gazecie Nad Wisła nr 15 (257) z 7 sierpnia 2008 roku, pojawiła się informacja, że Piaseczno wciąż jest brane pod uwagę, jako centrum pobytowe jednej z europejskich drużyn biorących udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Piaseczno ma ogromny potencjał, choć ryzyko, że nie zdoła przez dwa lata wybudować pięciogwiazdkowego hotelu, zostało ocenione jako "bardzo wysokie". - Nie wiemy, czy zdążymy na Euro 2012, bo mamy problem z funduszami. Nie rzucimy nagle budowy kanalizacji i dróg, żeby budować za wszelką cenę hotel. A szukanie poważnego partnera biznesowego może potrwać – mówi gazecie "Nad Wisłą" - Daniel Putkiewicz z UMiG Piaseczno.

Stadion w Piasecznie na Euro 2012

W marcu 2008 roku informowaliśmy na łamach prywatnego serwisu e-mieszkańców, że UMiG Piaseczno zainwestuje w obiekt spełniający wymogi Euro 2012. W najnowszej gazecie Nad Wisłą nr 15 (257) z 7 sierpnia 2008 roku czytamy, że władze Piaseczna sięgnęły po pomoc wybitnego polskiego architekta. Chcą w ten sposób szeroko wypromować projekt budowy Centrum Sportu i Turystyki Weekendowej, aby znaleźć partnera, który pomoże je wybudować. Na obiekty sportowe i hotel w Piasecznie, potrzeba około 50 mln zł. W ostatnich miesiącach warszawska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, stworzyła dla Piaseczna koncepcję budowy Krainy Jeziorki, czyli Centrum Sportu i Turystyki Weekendowej. Nazwisko wybitnego architekta Prof. Stefana Kuryłowicza, ma za zadanie przyciągnąć partnerów z dużymi pieniędzmi, którzy dostrzegą interes w budowie hotelu i centrum konferencyjnego obok obiektów sportowych o wysokim standardzie. - Chcieliśmy przygotować poważną ofertę z odpowiednią marką, żeby zdobyć inwestora na odpowiednim poziomie - zdradza Daniel Putkiewicz (pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy Piaseczno).

Do powstania kompleksu może się przyczynić mobilizacja w kraju związana z organizacją przez Polskę i Ukrainę mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Piaseczno zgłosiło chęć utworzenia centrum pobytowego dla jednej z reprezentacji. Teren nad Jeziorką, blisko lasu, z dala od zgiełku, może spotkać się z zainteresowaniem UEFA i którejś z drużyn. Ale czy Piaseczno zdąży, czy konkurencja nie będzie szybsza? - Nie daliśmy komisji z Ministerstwa Sportu żadnych gwarancji. Obaw nie ma tylko o to, że do 2010 roku zmodernizujemy część sportową. Inaczej jest z hotelem, którego budowy nie chcemy finansować z pieniędzy publicznych - mówi Putkiewicz. Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki to wspólny projekt gminy i KS Piaseczno. W jego skład mają wejść: nowoczesny stadion z krytymi trybunami oraz boiskami treningowymi, hala widowiskowo-sportowa z tysiącem miejsc na widowni i zapleczem rekreacyjnym, basen z aquaparkiem, restauracja oraz budynek hotelowo-konferencyjny. Obiekt będzie dostosowany skalą do potrzeb Piaseczna. W najbliższych tygodniach jest szansa na zakończenie sporu pomiędzy gminą i KS Piaseczno o grunt pod stadionem. To nieodzowne, żeby nowoczesny kompleks powstał. Do końca sierpnia 2008 roku, z projektem Kuryłowicz & Associates zapoznani zostaną radni gminy Piaseczno. Bo to oni podejmą decyzję, czy i kiedy ma ona szansę realizacji.

Informacje w naszym serwisie powiązane tematycznie: Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012 (2007-05-14), Anglicy chcą mieć piłkarską bazę w Piasecznie (2007-06-08), Piaseczno chce zainwestować w Ośrodek na Euro 2012 (2008-03-07). Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu, do rozmowy na prywatnym forum Piaseczna w temacie: Piaseczno a Mistrzostwa Europy Euro 2012.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 sierpnia 2008, 00:00,

Wakacyjny TURNIEJ PI£KI NOżNEJ w Zalesiu Górnym

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 sierpnia 2008 roku, na boisku KS Hubertus (ul. Białej Brzozy, Zalesie Górne). Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej odbędzie się w kategorii OPEN. Wpisowe na Turniej Piłki Nożnej wynosi 50 złotych od zespołu. Zgłoszenia do Turnieju przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 0693-223-901 lub mailem: madastel@wp.pl Zgłoszenia przyjmowane do 14 sierpnia!

Wakacyjny TURNIEJ PI£KI NOżNEJ w Zalesiu Górnym

Zasady wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej: drużyna max. 8 osobowa (3 rezerwowych), zmiany hokejowe, drużyny powinny posiadać jednakowe stroje (przynajmniej koszulki), zabrania się gry w metalowych korkach. W imieniu organizatorów, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno