Informacje11 sierpnia 2008, 00:00,

Wakacyjny TURNIEJ PI£KI NOżNEJ w Zalesiu Górnym

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 sierpnia 2008 roku, na boisku KS Hubertus (ul. Białej Brzozy, Zalesie Górne). Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej odbędzie się w kategorii OPEN. Wpisowe na Turniej Piłki Nożnej wynosi 50 złotych od zespołu. Zgłoszenia do Turnieju przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 0693-223-901 lub mailem: madastel@wp.pl Zgłoszenia przyjmowane do 14 sierpnia!

Wakacyjny TURNIEJ PI£KI NOżNEJ w Zalesiu Górnym

Zasady wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej: drużyna max. 8 osobowa (3 rezerwowych), zmiany hokejowe, drużyny powinny posiadać jednakowe stroje (przynajmniej koszulki), zabrania się gry w metalowych korkach. W imieniu organizatorów, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 sierpnia 2008, 00:00,

DWORZEC PKP W PIASECZNIE - reportaż iTV Piaseczno

Pan Mariusz Kujaszewski z Piaseczyńskiej Telewizji Internetowej iTV Piaseczno www.itvpiaseczno.pl, przygotował specjalny reportaż, na temat Dworca PKP w Piasecznie. Zachęcam wszystkich mieszkańców, do zapoznania się z wypowiedziami na temat: co mieszkańcy myślą o dworcu PKP w Piasecznie? Pan Mariusz, przeprowadził również rozmowę z Panem Danielem Putkiewiczem (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), z której dowiecie się co w tej sprawie robią urzędnicy UMiG Piaseczno?

Co mieszkańcy myślą o dworcu PKP w Piasecznie?

Z rozmowy z Panem Danielem Putkiewiczem, dowiadujemy się, że Gmina Piaseczno przygotowuje projekt przebudowy ulicy Towarowej oraz zorganizowanie miejsc parkingowych w okolicach piaseczyńskiego dworca PKP. Jednak w grę wchodzi kilku właścicieli, co komplikuje sprawę modernizacji dworca a przede wszystkim jego okolic. Według informacji przekazanych przez Pana Putkiewicza, w wywiadzie dla iTV Piaseczno: ulica Towarowa jest na gruncie kolejowym, a zarządcą drogi jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Tory, peron oraz przejście należą do Polskich Linii Kolejowych PKP S.A. Budynek PKP w Piasecznie, należy do kolejnej spółki tj.: PKP Nieruchomości, którzy zajmują się administracją budynku.

Dworzec PKP w Piasecznie

Okazuje się, że właścicieli tych terenów jest kilku, co jest bardzo trudne do skoordynowania przez UMiG Piaseczno. Piaseczyńscy urzędnicy, zaproponowali już konkretne porozumienie, aby uregulować sprawy zarówno dworca PKP w Piasecznie, jak również terenów przed dworcem i ulicy Towarowej. Urzędnicy mają nadzieję, że formalne przygotowanie i podpisanie porozumienia, zakończą do końca 2008 roku. Miejmy nadzieję, że UMiG Piaseczno otrzyma pozwolenie do dysponowania tym gruntem i rozpoczną się prace związane z poprawieniem estetyki stacji PKP w Piasecznie, oraz zwiększenia bezpieczeństwa w okolicy piaseczyńskiego dworca PKP.

Reportaż na temat stacji PKP w Piasecznie, jest do obejrzenia na stronie internetowej: www.itvpiaseczno.pl (współpracują z nami). Po obejrzeniu reportażu, zachęcam do wyrażania opinii na temat stacji PKP, w komentarzu bezpośrednio pod tą informacją lub przyłączcie się do rozmowy na łamach forum: zaniedbana stacja PKP Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno