Informacje17 maja 2015, 18:00,

Czarne obrazy wystawa Michała Szuszkiewicza w Piasecznie

17 maja 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Michała Szuszkiewicza pn.: Czarne obrazy. Miejsce: Przystanek Kultura na Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać do 5 lipca 2015 roku.

Czarne obrazy wystawa Michała Szuszkiewicza w Piasecznie

Michał Szuszkiewicz to bardzo wszechstronny i wielowątkowy artysta. Jego obrazy wydają się być fantasmagorią, wspomnieniem sennego koszmaru. Przewijają się przez nie tajemnicze stwory, zwierzęta, oniryczne pejzaże. Obrazy te niepokoją i intrygują. Z drugiej strony Szuszkiewicz znajduje również inspiracje w naturze i codziennym życiu, wychwytując pozornie przypadkowe kadry i nadając im malarski sens. Obrazy te są bardzo bogate nie tylko ze względu na wielość inspiracji. Artysta swobodnie posługuje się tkanką malarską, laserunkowość zderza się tu z grubym, impastowym kładzeniem farby. Precyzja miesza się z malarską ekspresją, nadając obrazom swoistą żywotność i energię. Od 2008 na marginesie swoich poszukiwań malarskich Szuszkiewicz zaczął tworzyć czarne obrazy. Po latach stworzył się z nich autonomiczny, samoistny cykl. W cyklu tym artysta radykalizuje malarskie doświadczenie, skupiając się przede wszystkim na jednym kolorze – czerni. Bada on jej możliwości, eksperymentuje ze światłem i malarską tkanką. Paradoksalnie samoograniczając się przełamuje malarskie bariery i odkrywa nowe światy.

Czarne obrazy wystawa Michała Szuszkiewicza w Piasecznie

Michał Szuszkiewicz (urodzony w 1983 w Londynie) W roku 2007 obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego. Stypendysta programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii.(2005). Finalista IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu(2009). Finalista VII edycji konkursu Rybie Oko w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013). Finalista konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online(2008). Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Brał udział w wystawach w Niemczech, Austrii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Litwie i w Polsce. Współtwórca interdyscyplinarnych projektów takich jak „Fontainebleau” (CSW Zamek Ujazdowski, 2009), „Legenda” (Galeria Studio, 2012), „Nowe Ziemie” (Museum Junge Kunst, Frankfurt nad Odrą, 2015).

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7614
Informacje18 maja 2015, 20:00,

Najżałośliwsza komedia o wielce okrutnej śmierci Pirama i Tyzbe - Teatr Łups! w Piasecznie

Szanowni Państwo! Piękne damy, wielmożni Panowie. Nareszcie jest - Teatr Łups i pierwszy od dawna spektakl na deskach Centrum Kultury Piaseczno. "Najżałośliwsza komedia o wielce okrutnej śmierci Pirama i Tyzbe", czyli dramat wyciągnięty z dramatu Williama Shakespeare'a "Sen Nocy Letniej" w przekładzie niezrównanego Stanisława Barańczaka.

Teatr Łups przeszedł małą transformację. Odeszli starzy aktorzy, przyszli nowi, pełni werwy i humoru. Zatem przygotujcie się na przezabawną i niekiedy absurdalną komedię, która - mamy nadzieję - rozbawi Was do łez i którą Teatr Łups "w sposób pełen rozmachu zagrać się postara"! Gramy w Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Spektakl będzie można obejrzeć 18 maja 2015 roku. Start o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Anonimowy, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1474&start=45