Informacje13 stycznia 2017, 17:00,

CYBER MARIAN W PIASECZNIE 2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z Cyber Marianem - jednym z najbardziej znanych polskich youtuberów. Spotkanie odbędzie się w piątek 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Oddział dla dzieci i młodzieży ul. T. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapraszamy!

CYBER MARIAN W PIASECZNIE 2017

Informacje23 stycznia 2017, 08:00,

23 stycznia otwarcie przejazdu kolejowego ul. Jana Pawła / Orężna

10 stycznia na zamkniętym przejeździe kolejowym w ul. Jana Pawła II odbyło się spotkanie techniczne przedstawicieli PKP PLK S.A. i wykonawcy prac Trakcji PRKil.

23 STYCZNIA OTWARCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO UL. JANA PAWŁA / ORĘŻNA

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno nie jest na bieżąco informowany o postępach realizacji modernizacji linii, natomiast niepokojące sygnały od mieszkańców świadczą, że na miejscu niewiele się dzieje i nie widać progresu wykonywanych prac. Dlatego też na miejsce spotkania delegowany został pracownik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego, który miał przekazać nasze uwagi oraz zdobyć informacje na temat dalszych planów względem przejazdu.

Na spotkaniu ustalono, że poczynione zostaną działania, mające na celu otwarcie przejazdu w dniu 23 stycznia 2017 r. w trybie kategorii A, to znaczy ze sterowaniem i rogatkami. Równolegle prowadzone będą prace nad przebudową sterowni dla węzła Piaseczyńskiego, co nie ma wpływu na przejezdność w tym rejonie.

Jednocześnie wykonawca poinformował, że prace modernizacyjne będą wymagały kolejnego zamknięcia przejazdu, które nastąpi na przełamie marca i kwietnia 2017 r. i potrwa około dwóch tygodni. W czasie spotkania padło zapewnienie, że Urząd poinformowany zostanie o planowanym zamknięciu przejazdu z odpowiednim wyprzedzeniem, które pozwoli na przekazanie informacji mieszkańcom w rozsądnym terminie.

Zapewniono również, że o ile pozwolą na to warunki pogodowe w ciągu dwóch tygodni powinny zostać zakończone prace modernizacyjne na wiadukcie kolejowym w Alei Kalin.

UMiG Piaseczno