Informacje8 lipca 2011, 00:00,

Buntownik z wyboru na Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

Pamiętacie kino plenerowe w Piasecznie? W najbliższą niedzielę 10 lipca 2011 roku o godzinie 21.45 rusza II edycja Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Kino plenerowe, będzie w każdą niedzielę wakacji do 28 sierpnia 2011 roku. Organizatorzy przygotowali: ciekawy repertuar filmowy, każdy miłośnik kina na pewno znajdzie coś dla siebie, większy ekran, na którym będą wyświetlane pokazy, smaczne nagrody, dla najbardziej aktywnego uczestnika dyskusji po seansie, oraz stoisko gofrowe, które dostarczy wam wielu słodkich chwil.

Buntownik z wyboru na Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

Pierwszy film, który zostanie wyświetlony 10 lipca 2011 roku to BUNTOWNIK Z WYBORU. Seans filmowy rozpoczyna się o godzinie 21.45, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Do zobaczenia w niedzielę. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe, można przeczytać na stronie: www.pkp-info.blogspot.com

BUNTOWNIK Z WYBORU Will Hunting (Matt Damon) nie ma większych ambicji, niewiele też oczekuje od życia. Wykonuje dorywcze prace fizyczne, a wieczorami włóczy się po okolicznych barach, często wdając się w awantury. Zwrot w jego życiu następuje w dniu, kiedy nieoczekiwanie odkryte zostają jego wybitne uzdolnienia matematyczne, a on sam poznaje piękną studentkę. Will staje w obliczu pierwszego poważnego wyboru: musi zdecydować, czy nadal żyć będzie na pograniczu prawa, czy też podejmie rzucone mu wyzwanie ie i spróbuje zmienić swój stosunek do świata. W zmaganiach z samym sobą ma mu pomóc psycholog (Robin Williams), który słynie z niekonwencjonalnych metod działania. Dochodzi do starcia dwóch silnych osobowości, które przynosi zaskakujące efekty (...) Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź na Piaseczyńskie Kino Plenerowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 lipca 2011, 00:00,

Zagrożenie wścieklizną na terenie powiatu piaseczyńskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piasecznie rozporządzeniem nr 1/2011 określił obszar zagrożony wścieklizną zwierząt na terenie powiatu piaseczyńskiego ograniczonym od północy miejscowościami: Piaseczno, Siedliska, Czarnów, od wschodu miejscowościami: Solec, Baniocha Osiedle, Dobiesz, od południa miejscowościami: Krępa, Kędzierówka, Piskórka, Grochowa, Bogatki, od zachodu miejscowościami: Jazgarzewszczyzna, Gołków, Gołków Letnisko, Głosków.

ZAGROżENIE WŚCIEKLIZN¡ NA TERENIE POWIATU PIASECZYńSKIEGO

Na tym obszarze zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów i pokazów z udziałem psów, kotów, bydła, świń, owiec i kóz oraz zwierząt futerkowych, polowań i odłowów zwierząt łownych oraz przemieszczania lub obrotu zwierząt: psów, kotów, bydła, świń, owiec, kóz i zwierząt futerkowych, zwłok zwierzęcych, produktów, surowców i przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie się wścieklizny. W obszarze zagrożonym wścieklizną nakazuje się trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu, pozostawienie zwierząt gospodarskich w okólnikach i na zamkniętych wybiegach; zaopatrywanie zwierząt lub produktów mogących spowodować szerzenie się wścieklizny w świadectwa zdrowia wystawiane przez urzędowego lekarza weterynarii oraz poddanie wszystkich psów i kotów szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Powyższe zakazy i nakazy obowiązują wszystkich mieszkańców i wszystkie osoby przebywające czasowo na terenie zagrożonym, a także wszystkich właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów, służbę leśną, zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich na obszarze zagrożonym. Rozporządzenie zgodne jest ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt: rozporządzenie (.pdf)

Nietoperz, który ugryzł jednego ze spacerowiczów w Piasecznie ma wściekliznę. To spowodowało, że cały powiat piaseczyński jest obszarem zagrożonym wścieklizną zwierząt. Jak przekazali nam piaseczyńscy urzędnicy , jeden mieszkańców Piaseczna w czasie spaceru znalazł nietoperza. Myślał, że jest martwy, jednak kiedy go podniósł zwierzę go ugryzło. Mężczyzna nietoperza zaniósł do najbliższego weterynarza. Po badaniach okazało się, że zwierzę ma wściekliznę. To wydarzenie spowodowało, że powiatowy lekarz weterynarii cały powiat piaseczyński określił jako obszar, zagrożony wścielkizną. Wprowadzają zakazy - Na tym obszarze zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów i pokazów z udziałem psów, kotów, bydła, świń, owiec i kóz oraz zwierząt futerkowych, polowań i odłowów zwierząt łownych oraz przemieszczania lub obrotu zwierząt: psów, kotów, bydła, świń, owiec, kóz i zwierząt futerkowych, zwłok zwierzęcych, produktów, surowców i przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie się wścieklizny – czytamy w komunikacie powiatowego lekarza weterynarii. Lekarz zaleca, aby "psy trzymać na uwięzi, koty w zamknięciu, a zwierzęta gospodarskie pozostawiać w zagrodach". Po za tym zalecane są szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie.
¬ródło: www.tvnwarszawa.pl
Tematy: