Informacje12 stycznia 2017, 17:00,

Broniewski miłość wódka polityka - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 podczas najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, będzie można porozmawiać o książce Mariusza Urbanka : Broniewski. Miłość, wódka, polityka. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka). Wstęp wolny.

BRONIEWSKI MIŁOŚĆ WÓDKA POLITYKA - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN

Broniewski. Miłość, wódka, polityka (Mariusz Urbanek) - pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec władzy i nacisków politycznych. Wiele przytoczonych wierszy ukazuje, jak bardzo twórczość poety osadzona była w świecie osobistych doznań, przeżyć i przemyśleń, a nie była wynikiem koniunkturalnych rozgrywek. Bogaty materiał ilustracyjny.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w KonstancinieDyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 stycznia 2017, 19:00,

Helroth i Łysa Góra - koncert XXV Finał WOŚP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 stycznia 2017 roku o godz. 19:00 odbędzie się koncert XXV Finał WOŚP Piaseczno, podczas którego wystąpi: Helroth i Łysa Góra. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp na koncert jest możliwy po zakupie cegiełki w cenie 10 zł. Dochód z cegiełek na rzecz WOŚP. Cegiełki będą sprzedawane w dniu koncertu. Zapraszamy na WOŚP!

HELROTH I ŁYSA GÓRA - KONCERT XXV FINAŁ WOŚP PIASECZNO

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll. W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Skład zespołu: Michał “Orthank” Lipka - vox Martha “Marchew” Gantner - flet, vox Ernest “Bania” Grabowski-Patela - skrzypce Cezary “Zapor” Zaporowski - gitara Jan “Ciastek” Machalski - gitara Adam “Morwin” Kłosek - bas Marcin “Ściera” Ścierański - perkusja.

Łysa Góra - ich muzykę trudno jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Nie boją się eksperymentować i łamać schematów. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się z elektryzującymi dźwiękami gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonymi delikatnym brzmieniem „przeszkadzajek” i skrzypiec. Skład zespołu: - wokal: Dorota Filipczak-Brzychcy - wokal: Marta Jędrzejczyk - skrzypce: Sylwia Biernat - perkusja: Krystian "Chrystek" Jędrzejczyk - gitara basowa: Paweł Piotrowicz - gitara elektryczna: Krzysztof Rukat - "przeszkadzajki" - perkusjonalia Grzegorz "Laser" Lasek Opis: Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie