Informacje15 listopada 2012, 00:00,

Bożonarodzeniowa kartka - konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Piaseczno do udziału w konkursie plastycznym na BOżONARODZENIOW¡ KARTKę, organizowanym przez Muzeum Regionalne w Piasecznie. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada 2012 roku. Przedmiotem konkursu jest projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Inspiracją dla uczestników konkursu mogą być wycinanki, stroje ludowe, hafty i inne wyroby rękodzieła artystycznego oraz obrzędy i zwyczaje związane z tymi świętami.

BOżONARODZENIOWA KARTKA

Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie 1 pracę w formacie 10x15 cm wykonaną dowolną płaską techniką, umożliwiającą ekspozycję pracy w antyramach (pod szkłem). Gotowe elementy wykorzystane do wykonania pocztówki eliminują ją z oceny. W konkursie nie będą oceniane także prace wykonane w technice komputerowej. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 14 grudnia 2012 r. w Muzeum Regionalnym w Piasecznie.

KARTKI BOżONARODZENIOWE

Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu zaprezentowane zostaną na zorganizowanej w Muzeum Regionalnym wystawie pokonkursowej w terminie 14.12.2012 – 13.01.2013 r. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, gdzie znajdują się wszelkie informacje dotyczące zasad udziału: regulamin.pdf
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie
Tematy:Piaseczno

Informacje16 listopada 2012, 00:00,

Spotkanie z Globalnym Południem w Piasecznie

W ramach projektu Cross-Cultural Caffeteria zapraszamy młodzież na spektakularne, kolorowe, kulinarnie wyrafinowane, a jednocześnie ekologiczne spotkanie przyjaciół międzykulturowości 24 listopada 2012 roku przedpołudniową porą (11:00-14:00) w siedzibie Fundacji Eco Choice przy Pl. Piłsudskiego 4 w Piasecznie.

Spotkanie z Globalnym Południem w Piasecznie

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich istot ludzkich (małych i dużych), zwłaszcza nie może wśród nas zabraknąć lokalnych wyznawczyń i wyznawców różnorodności kulturowej, nie może zabraknąć wymiany perspektyw i wychodzenia poza stereotyp.... Zaczynamy od drugiego śniadania, a następnie do wymienialni pomysłów i rzeczy (ksiażki, ubrania, zabawki), której będą towarzyszyć fair trade shop, koncert balafonów, fotografia i warsztaty bębniarskie.

Uwaga: aby uczestniczyć w wymienialni należy przynieść ze sobą coś na wymianę, gdyż warunkiem wymiany jest "transakcja" bezpieniężna. Prosimy o potwierdzenie udziału do 18 listopada. Organizatorzy spotkania: Fundacja Studio (S)praw Kobiet we współpracy ze Szkołą Języków Obcych SPOT oraz Fundacją Eco Choice. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej fundacji www.studiosprawkobiet.pl
Tematy:Piaseczno