Informacje23 czerwca 2013, 00:00,

BOISKA NA TERENIE GMINY PIASECZNO BęD¡ OTWARTE PRZEZ CA£E WAKACJE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z boisk szkolnych, które otwarte będą od 1 lipca 2013 roku do końca wakacji. Zgodnie z decyzją burmistrza Zdzisława Lisa boiska przyszkolne udostępnione zostaną na potrzeby młodych mieszkańców naszej gminy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 20.00, zarówno w lipcu jak i w sierpniu. Pod okiem instruktora wolny czas spędzić będzie można na sportowo, korzystając ze sprzętu dostępnego w danej szkole.

BOISKA NA TERENIE GMINY PIASECZNO BęD¡ OTWARTE PRZEZ CA£E WAKACJE

– Zwyczaj zamykania boisk po ostatnim szkolnym dzwonku był dla mnie swego rodzaju kuriozum. Po to inwestujemy w infrastrukturę sportową, aby była ona jak najszerzej dostępna, stąd nasza inicjatywa, aby boiska szkolne czynne były przez całe wakacje – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne będą całkowicie bezpłatne i odbywać się będą na boiskach następujących szkół:
- SP nr 5 w Piasecznie, ul. Szkolna 14, Tel. 22 756 74 39
- SP nr 2 w Zalesiu Dolnym, Al. Kasztanów 12, Tel. 22 756 73 14
- Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, Al. Kalin 30, Tel. 22 715 34 77
- ZSP w Gołkowie, ul. Główna 50, Tel. 22 756 75 19
- ZSP w Józefosławiu, ul. Kameralna 11, Tel. 22 750 74 40
- ZSP w Chylicach, ul. Dworska 2, Tel. 22 726 41 25
- ZSP w Jazgarzewie, ul. Szkolna 10, Tel. 22 756 72 51
- SP w Głoskowie, ul. Millenium 76, Tel. 757 81 95
- ZSP w Złotokłosie, ul. Traugutta 10, Tel. 22 756 92 60

Ponadto na kompleksie sportowym Orlik, basenie oraz hali przy Gminny Ośrodku Sportu i Rekreacji prowadzone będą odpłatne wakacyjne turnusy sportowe. Koordynatorem powyższej akcji jest GOSiR w Piasecznie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje23 czerwca 2013, 00:00,

100-lecie urodzin Moniki żeromskiej spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w poniedziałek 24 czerwca 2013 roku na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Z okazji 100-lecia urodzin Moniki żeromskiej zapraszamy na prezentację książki pt. OCALIć OD ZAPOMNIENIA. ANNA I MONIKA żEROMSKIE i spotkanie z jej redaktorem prof. Jerzym Snopkiem a także prof. Aliną Kowalczykową z Fundacji na Rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie żeromskim oraz autorami tekstów. Spotkanie odbędzie się w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie. Początek spotkania o godz. 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

100-lecie urodzin Moniki żeromskiej spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina

Monika żeromska córka jednego z największych pisarzy polskich, malarka i utalentowana pisarka, wokół której tętniło życie towarzyskie, intelektualne i artystyczne była osobą wielce znaczącą i zasłużoną dla Konstancina. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy jej urodzin zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Snopkiem pomysłodawcą i redaktorem wydanej właśnie książki pt. „Ocalić od zapomnienia. Anna i Monika żeromskie” oraz z prof. Aliną Kowalczykową, prezesem Fundacji na Rzecz Zachowania Spuścizny po Stefanie żeromskim. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Moniki żeromskiej oraz projekcja filmu dokumentalnego z jej udziałem.

Monika i Anna żeromskie przed ruiną Zamku Królewskiego w Warszawie, na tle okna gdzie mieściło się mieszkanie Stefana żeromskiego. Fot. ze zbiorów Moniki żeromskiej
Monika i Anna żeromskie przed ruiną Zamku Królewskiego w Warszawie, na tle okna gdzie mieściło się mieszkanie Stefana żeromskiego. Fot. www.muzeumkonstancina.pl

Monika żeromska to malarka, pisarka, autorka obszernych pamiętników. Córka Stefana żeromskiego i Anny Zawadzkiej. Urodziła się 30 maja 1913 roku we Florencji. W 1920 roku wraz z rodzicami zamieszkała w willi „Świt” w Konstancinie. Z miastem tym była związana przez całe życie. Studiowała w Szkole Plastycznej w Genewie, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia prof. Tadeusza Pruszkowskiego) oraz w pracowni Riccardiego w Rzymie. W latach 1951–1954 projektowała dla warszawskich teatrów scenografię do sztuk żeromskiego, Korzeniowskiego, Wilde’a. Zajmowała się też malarstwem sztalugowym. Tematy jej prac to głównie portrety, martwe natury, kwiaty. Była założycielką Fundacji na rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie żeromskim, a także, do śmierci, honorową prezeską Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. Wydała trzy tomy wspomnień, w których dokumentuje m.in. epizody z historii Konstancina, łącznie z okresem okupacji. Zmarła 5 października 2001 r. Została pochowana obok rodziców na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Sto lat temu urodziła się Monika żeromska (,pdf)
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie