Informacje30 stycznia 2014, 00:00,

Biegówkowa masa krytyczna w Zalesiu Górnym

Zapraszamy na wspólne bieganie w ramach Biegówkowej masy krytycznej. Spotykamy się 1 lutego 2014 roku, na parkingu hotelu La Musica. Na miejscu już od 11:00 będzie dostępna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, wszystkie rozmiary - nr tel. do rezerwacji 517 143 924, cennik: 20 zł za 2 godziny, 30 zł za 4 godziny. Punkt 13:00 robimy sobie zdjęcie, krótki film i ruszamy na trasę, przy szlabanie policzymy ilu nas jest.

Biegówkowa masa krytyczna w Zalesiu Górnym

W międzyczasie będzie można zgłosić się do losowania nagród, które odbędzie się w niedzielę o 18:00 i obejmie uczestników wszystkich mas w Polsce. Do wygrania: komplet narty, buty i kije Rossignol od firmy PM Sport oraz zaawansowe narty z wiązaniami firmy Salomon od sklepu boardserwis.pl a także akcesoria narciarskie od firmy MGB Sport. Relacja z losowania na stronie https://facebook.com/tnbiegowki

W dniu masy będzie się można zapisać do TN Biegówki - w tym dniu obowiązuje składka na 2014 w wysokości 30 zł. Wypełnioną deklarację członkowską wraz z potwierdzeniem przelewu będzie można zostawić u organizatorów. Link do deklaracji: DEKLARACJA_CZLONKOWSKA_TNB.pdf Legitymacje roześlemy pocztą.

Opłacanie składki członkowskiej to wspieranie działań Towarzystwo Narciarskie Biegówki. Z drugiej strony członkowie mogą liczyć na korzyści w postaci rabatów na towary i usługi związane z narciarstwem biegowym. Oferta jest zabrana na stronie: http://www.tnbiegowki.pl/Wokol-nart/rabaty-tnb.html

Pozdrawiamy,
grupa TN Biegówki z Zalesia Górnego i nie tylko

Informacje29 stycznia 2014, 00:00,

Relacja z konferencji Smaki Piaseczna

Czy Piaseczno jest smaczne? Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć restauratorzy na konferencji „Smaki Piaseczna” zorganizowanej przez Biuro Promocji i Informacji Gminy. Spotkanie poprowadził Hubert Gonera, właściciel agencji marketingowej Landbrand i ekspert w zakresie turystyki kulinarnej i marketingu miejsc. Wspólny warsztat miał na celu zainspirowanie restauratorów do poszukania wyróżnika i zachęcenie do współpracy, która, jak pokazują przykłady z Polski i świata, przynosi konkretne korzyści mieszkańcom i lokalnej gospodarce. Spotkanie podparte było krótkim wykładem Pana Gonery o charakterystyce turystyki kulinarnej, wpisującej się w modne, światowe trendy odkrywania krajów i regionów poprzez ich kuchnię, nieznane smaki. – Najnowsze badania pokazują, że 78 proc. Polaków postawiłoby na dania przyrządzone z regionalnych produktów, a 50 proc. korzysta z okazji kupienia lokalnych produktów – informuje ekspert.

Relacja z konferencji Smaki Piaseczna

Rozwój kulinarny miejsc i regionów postępuje zazwyczaj zgodnie z pewnym schematem. Najpierw organizowane są poszczególne wydarzenia – jarmarki, festiwale kulinarne, odbywające się zazwyczaj raz do roku. Później pojawiają się szlaki, podporządkowane pewnej tematyce łączącej kilkanaście czy kilkadziesiąt miejsc oferujących coś specjalnego. Uzupełnieniem szlaków są chociażby warsztaty kulinarne, cieszące się obecnie olbrzymią popularnością w naszym kraju. Na samym końcu procesu kreowane są oferty pakietowe, powiązane np. z touroperatorami, biznesem (kulinarne imprezy integracyjne).

Podczas warsztatu wyłoniły się różne pomysły, przypomniane zostały zapomniane tradycje i książki kulinarne szkoły tzw. Chyliczanek. Przedstawione zostały również możliwości wsparcia i narzędzia promocyjne będące w gestii gminy, a także pierwsze doświadczenia kulinarne, jak np. gotowanie na Jarmarku Piaseczyńskim makaronu z sosem przez włoskich gości z zaprzyjaźnionego miasta Chitignano we Włoszech czy ulubionych potraw marszałka Piłsudskiego podczas święta niepodległości. Restauratorzy natomiast podzielili się swoimi doświadczeniami i, co bardzo cieszy, wykazali chęć wspólnego działania. – Siłą Piaseczna jest młodość i energia. Mamy wielu mieszkańców z niespożytą energią, którzy z pewnością będą zainteresowani powiększającą się cały czas ofertą spędzania wolnego czasu poza domem. Z drugiej strony wierzę, że lokalni restauratorzy podchwycą ideę wspólnych projektów oraz budowania społecznej więzi za pomocą kuchni – podsumował spotkanie I Zastępca Burmistrza Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno