Informacje10 listopada 2009, 00:00,

Biegi Niepodległościowe i uroczystości w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria zaprasza do udziału w XVII Ulicznych Biegach Niepodległościowych, które odbędą się w dniu 10 listopada 2009 roku. Otwarcie biegów odbędzie się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 10.00. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.00, a mieścić się będzie w budynku OSP w Górze Kalwarii, ul. Ks. Sajny 14. Przy budynku OSP umiejscowiony będzie także start i meta. Biegi odbędą się w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazja i OPEN. Zwycięzcy otrzymają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przewidziana jest gorąca grochówka.

Informacja: organizatorzy XVII Biegów Niepodległościowych informują, że 10 listopada 2009 roku w godz. 9.00 - 13.00 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Ks. Sajny od ulicy Piłsudskiego do ulicy Szpitalnej. Z ulic Wierzbowskiego i Strażackiej nie będzie można wyjechać na ulicę Ks. Sajny, a ulica Szpitalna i Strażacka w trakcie trwania zawodów będą ulicami dwukierunkowymi.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w dniu 10 listopada 2009 r. w kościele parafialnym oraz przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Górze Kalwarii. Program uroczystości:
17.55 - zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem parafialnym w Górze Kalwarii;
18.00 - uroczysta msza święta za Ojczyznę w kościele parafialnym;
18.55 - przemówienie okolicznościowe Burmistrza;
19.00 - Koncert zespołu: JACEK KOWALSKI I MONOGRAMISTA JK;
20.00 - zbiórka przy Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych OSP, szkół, delegacji z wiązankami kwiatów; podniesienie flagi państwowej; złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu marszałka J. Piłsudskiego;
20.20 - zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje6 listopada 2009, 00:00,

Warsztaty ceramiczne RAKU w pracowni plastycznej BIA£A

20 listopada 2009 roku w godzinach 16.00 - 21.00 w pracowni Biała i przed nią, czyli na terenie kolejki wąskotorowej (wjazd od Wojska Polskiego), odbędą się warsztaty ceramiczne Raku. Podczas warsztatu będzie można zrobić i wypalić naczynia w owej technice - dysponujemy też rzeczami wypalonymi na biskwit - które można wykorzystać w Raku jako swoje. Zainteresowanych bardzo proszę o wcześniejsze zgłoszenia (madallena@interia.pl, 603 957 776 lub przez forum mieszkańców wątek: Otwarta Pracownia Plastyczna BIA£A) Od ilości chętnych osób zależy też cena warsztatu - na dzień dzisiejszy jest to kwota 50 zł. (może być i niższa). Jednak liczba osób jest ograniczona.

Technika Raku - czyli wypalanie ceramiki w niekontrolowanej temperaturze w "żywym" ogniu, często w warunkach naturalnych. Sam proces wypału jest bardzo efektownym widowiskiem pełnym niespodziewanych rezultatów. Rozżarzone do 800-900 stopni Celsjusza przedmioty wyjmowane są z pieca specjalnymi szczypcami, a następnie poddaje się je redukcji w materiale redukcyjnym np. w wodzie, trocinach czy trawie. W całym tym procesie wypału uzyskuje się efektowne i zaskakujące wzory na naczyniach. Zapraszamy na warsztaty ceramiczne Raku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno