Informacje5 czerwca 2019, 16:30,

Bhutan - podróż poza czasem- Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

5 czerwca 2019 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont - Bhutan - podróż poza czasem - spotkanie z Felicją Bilską. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Bhutan - podróż poza czasem- Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

Bhutan - podróż poza czasem. Wciśnięty między Indie a Chiny Bhutan to jedno z najmniejszych i zarazem najmniej znanych państw świata. Miejsce, w którym legendy wciąż przenikają się z rzeczywistością. Intryguje już sama nazwa kraju. Druk Jul w tłumaczeniu oznacza Kraj Grzmiącego Smoka. I zaiste usłyszysz go, mawiają Bhutańczycy, gdy tylko wsłuchasz się w burzowe grzmoty. Bhutan to ojczyzna Yetiego, oaza buddyzmu w wielkich Himalajach. W tym kraju nie istnieje przemysł, więc niebo jest zawsze niebieskie, a powietrze czyste, rześkie. Do wielu miejsc nadal dotrzeć można tylko pieszo lub na grzbiecie konia, a te już dostępniejsze - do nich prowadzą drogi tak kręte, że przyprawiające o zawrót głowy. Żartują zresztą, że najdłuższym prostym w Bhutanie pasem jest... pas startowy. Zapraszam do Kraju Smoka w podróż poza czasem. Powędrujemy przez Himalaje, odwiedzimy warowne dzongi, malownicze doliny i bhutańskie domy, których bielone fasady zdobią wizerunki fallusów. Poznamy lokalną kuchnię, obyczaje mieszkańców, zapukamy do drzwi klasztorów.
Felicja Bilska

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje9 czerwca 2019, 13:00,

Wieczorek autorski Anny Jagodzińskiej w Piasecznie

9 czerwca 2019 roku o godz. 15.00 zapraszamy na wieczorek autorski Anny Jagodzińskiej promujący dwie książki: Marzenia - Zbiór wierszy i sentencji oraz Tajemnica Zaginionego Miasta. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49.

Wieczorek autorski Anny Jagodzińskiej w Piasecznie