Informacje12 czerwca 2017, 06:00,

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Operacyjne MON przygotowuje II edycję projektu Samoobrona Kobiet. Projekt ten to bezpłatne szkolenia, których celem jest popularyzacja systemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Kandydatki na szkolenie powinny spełniać następujące wymagania: wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia, obywatelstwo polskie oraz chęć zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia odbywają się w soboty (osiem spotkań dla każdej grupy), każde z nich trwa 90 minut (2 x 45 minut). Do tego należy doliczyć czas potrzebny na rozgrzewkę itp.

BEZPŁATNY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

Podczas szkolenia nauczysz się:
• przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej;
• uwalniania się z uchwytu;
• obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem;
• obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

Całość zajęć poprzedzona jest rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BEZPŁATNY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

Uczestniczki programu powinny przygotować „Oświadczenia” następującej treści:

Oświadczam, że w zajęciach samoobrony organizowanych przez Inspektorat Szkolenia DG RSZ w dniach ………………………………………………………………………… biorę udział na własną odpowiedzialność, oraz, iż stan mojego zdrowia umożliwia mi udział w szkoleniu (przedstawiam zaświadczenie lekarskie).

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu : Starostwo Powiatowe w Piasecznie: 22 7566164, 227566180, (poniedziałek – wtorek : 8.00 – 16.00). Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego: 227370763 (całodobowo). Możesz także do nas napisać: comon.media@mon.gov.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 czerwca 2017, 16:00,

OPOWIEŚCI POLI NEGRI W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na sztukę autorstwa dramaturga Kazimierza Brauna - OPOWIEŚCI POLI NEGRI. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

OPOWIEŚCI POLI NEGRI

Spektakl OPOWIEŚCI POLI NEGRI to wzruszająca historia dawnej gwiazdy, dla której nie ma już miejsca w Hollywood. Pola Negri, w którą brawurowo wcieliła się aktorka Agata Pilitowska, snuje swoją opowieść przy okazji kolejnego pobytu w USA. „To nie wizyta, to powrót” – podkreśla bohaterka spektaklu, jednak dla dawnej gwiazdy kina niemego wielki come back przed kamery okazał się niemożliwy. Słynna aktorka w zaciszu swej dawnej garderoby opowiada o ubogim dzieciństwie, początkach kariery, ogromnej sławie, romansach z Charliem Chaplinem i Rudolfem Valentino, a także o związku z ukochaną matką – w tę rolę wcieliła się Maria Nowotarska. Pola tłumaczy się także z plotek o rzekomym romansie z Hitlerem, który był wielkim miłośnikiem jej talentu. Historia niemogącej się pogodzić z upływem czasu gwiazdy zachwyca publiczność, a widzowie z zapartym tchem śledzą jej losy ukazane w dwugodzinnym spektaklu, okraszonym pięknymi strojami i fragmentami niemych filmów. Tekst i reżyseria: Kazimierz Braun. Obsada: Agata Pilitowska oraz Maria Nowotarska. Scenografia: Ewa i Michał Monka. Opracowanie muzyczne: Jerzy Boski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie