Informacje30 października 2015, 08:00,

Bezpłatne badania USG w ramach KRUS przy Urzędzie Gminy Lesznowola

Od 21 września do 30 października br. mieszkańcy obszarów wiejskich województwa mazowieckiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych. Codziennie w godzinach: 9:00-17:00 w wybranych 30 gminach województwa stanie Mobilny Gabinet USG, w którym będą przeprowadzane badania jamy brzusznej i tarczycy.

Bezpłatne badania USG w ramach KRUS przy Urzędzie Gminy Lesznowola

Program KRUS skierowany jest do rolników którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie lub pobierają emeryturę lub rentę z KRUS. Chęć wzięcia udziału należy zgłosić pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 177 333 UWAGA - ilość miejsc ograniczona!

30 października 2015 r. Mobilny Gabinet USG będzie parkował na terenie parkingu przy Urzędzie Gminy Lesznowola, ul. GRN 60, w celu przebadania rolników tej gminy.

W dniu badania należy okazać dowód osobisty i aktualne zaświadczenie o ubezpieczeniu bądź ustalonym prawie do emerytury lub renty z KRUS. Konieczne będzie podpisanie zgody na badania. Ewentualne pytania należy kierować do pracownika KRUS odpowiedzialnego za przeprowadzenie badań na terenie gminy Lesznowola pod numerem: 22 6430517 lub 22 7370029.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=13&t=11547
Informacje22 października 2015, 12:37,

Cząstka Włoch na talerzu

Wszystko zaczęło się od motocyklowych podróży po Europie, w tym także po Włoszech. „To tam odkryłam radość z jedzenia” - wspomina Monika Wieczorek, która wraz z mężem Piotrem założyła 3 lata temu w Bobrowcu włoską restaurację Trattoria Balsamico.

„Kiedyś posiłki często zamawialiśmy do domu, ale zazwyczaj nie spełniały one naszych oczekiwań. Tęskniąc za smakami Italii kupiłam włoską książkę kucharską i okazało się, że w 15 minut można wyczarować pyszny obiad” - dodaje Monika. Najbliżsi wciąż powtarzali: „otwórzcie własną restaurację”. I otworzyli. Plan był prosty: ona gotuje, on zajmuje się barem. Od początku stawiali na dobrej jakości produkty i dania. „Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie nasz gość będzie czuł się jak u przyjaciół w domu” - mówi właściciel.

Cząstka Włoch na talerzu

Pomysł szybko przerósł najśmielsze marzenia właścicieli. Dziś Trattoria Balsamico ma wielu stałych klientów, zatrudnia najlepszych kucharzy, a włoskie specjały przez nich przygotowane wywołują uśmiech na twarzach gości. Trattoria to miejsce nieco mniej formalne niż typowa restauracja, o swobodnej, rodzinnej atmosferze. W Bobrowcu możemy skosztować świeżych owoców morza, najwyższej jakości mięs, domowej roboty makaronów w fantazyjnych odsłonach, lekkich sałatek, a także pizzy na cienkim, chrupiącym cieście. Po daniu głównym warto skusić się na niebiańskie desery i aromatyczną kawę.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Cząstka Włoch na talerzu

Bogata karta dań zmienia się wraz z porą roku, więc monotonia nam nie grozi. Nudzić nie będą się również najmłodsi, na których czeka specjalne menu i miejsce do zabaw. Jeśli tęsknisz za gościnnością i smakiem Włoch, tu z pewnością je odnajdziesz.

Tekst: Olga Bakanowska

Redakcja, 16 lipca 2019