Informacje10 stycznia 2018, 07:00,

Bezpłatna mammografia w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 stycznie 2018 roku zapraszamy do Góry Kalwarii na bezpłatne badanie mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat. Rejestracja telefoniczna pod numerami 42 254 64 10, 517 544 004. Do rejestracji telefonicznej niezbędny jest numer PESEL.

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W GÓRZE KALWARII

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 stycznia 2018, 18:00,

Sztuka Mówi - spotkanie z Pawłem Althamerem oraz pokaz filmu Wyjście przez sklep z pamiątkami


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu Sztuka Mówi, odbędzie się spotkanie z Pawłem Althamerem oraz pokaz filmu pt.: Wyjście przez sklep z pamiątkami (2010), reż. Banksy. Paweł Althamer jest rzeźbiarzem, performerem, wybitnym twórcą instalacji i filmów wideo. Moderatorem spotkania będzie Marcin Majkut. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

SZTUKA MÓWI - SPOTKANIE Z PAWŁEM ALTHAMEREM ORAZ POKAZ FILMU WYJŚCIE PRZEZ SKLEP Z PAMIĄTKAMI

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury, mamy gratkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. To trzecie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetleniem filmu wyreżyserowanego przez jednego z największych a zarazem najbardziej tajemniczych współczesnych twórców BANSKYEGO, porozmawiamy z moderatorem (Marcin Majkut) i zaproszonym gościem nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka. „Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu…- mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksiego. Bohaterem jest Therry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage’ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy „murze bezpieczeństwa” w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie. Niemożliwe?”

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PAWEŁ ALTHAMER - nazywany Szamanem albo Przybyszem z Kosmosu, uczy nas odkrywać świat na nowo. Sztukę umieszcza w rzeczywistości miasta, współpracując z lokalnymi społecznościami, a do muzeum i galerii wprowadza fragmenty prawdziwego świata. Interesuje go wspólne działanie i bycie razem. Rzeźbiarz, performer, twórca instalacji i filmów wideo, laureat Nagrody im. Vincenta van Gogha i Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie