Informacje4 listopada 2016, 21:43,

Bezpieczni Po Zmroku z Piaseczyńską Drogówką


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W okresie jesienno-zimowym osoby piesze są bardziej narażone na udział w wypadkach drogowych. Ich główne przyczyny to lekkomyślne zachowanie kierujących i pieszych, wcześniej zapadający zmrok, ograniczona widoczność oraz zmienne warunki atmosferyczne. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby piesi stosowali się do przepisów nakładających na nich obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Już dziś w godzinach wieczornych w ramach działań "Bezpieczni po zmroku" policjanci piaseczyńskiej drogówki będą pouczać pieszych i rowerzystów oraz wręczać im elementy odblaskowe.

BEZPIECZNI PO ZMROKU Z PIASECZYŃSKĄ DROGÓWKĄ

Stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych w istotny sposób podnosi bezpieczeństwo. Wiąże się to bezpośrednio z możliwością odpowiednio wczesnego dostrzeżenia pieszych przez kierujących pojazdami. Policjanci ruchu drogowego w trakcie codziennej służby zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz kierujących. Jednak zauważono konieczność zintensyfikowania działań w tym zakresie. W godzinach wieczornych policjanci drogówki z piaseczyńskiej i stołecznej Policji rozpoczną działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą "Bezpieczni po zmroku".

Głównym celem prowadzonej akcji jest uświadomienie pieszym, jak duży mają wpływ na swoje bezpieczeństwo oraz, że elementy odblaskowe mogą ratować życie i zdrowie. Policjanci będą nie tylko stosowali wobec pieszych i rowerzystów poruszających się poza obszarem zabudowanym bez odblasków środki karne przewidziane prawem, ale również wręczali i wyposażali ich w elementy odblaskowe.

Mamy nadzieję, że zarówno cel działań jak i sama inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem przez pieszych uczestników ruchu drogowego oraz rowerzystów, którzy chętnie przyjmą i założą przekazywane im przez policjantów elementy odblaskowe.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 listopada 2016, 16:00,

Konstantynoplitańczykowianeczka - Bajkowa Niedziela w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 listopada 2016 roku o godz. 16:00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 zaplanowano koncert dla dzieci pn.: Konstantynoplitańczykowianeczka. Bilety dla dzieci: 5 zł, dla dorosłych: 10 zł. Bilety można kupić w kasie KDK przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie.

KONSTANTYNOPLITAŃCZYKOWIANECZKA - BAJKOWA NIEDZIELA W KONSTANCINIE

Koncert dla dzieci Konstantynoplitańczykowianeczka, w wykonaniu grupy Sol et Luna. Nazwa koncertu to najdłuższe słowo w języku polskim z przedwojennej książki Stefana Themersona - gra słowna, wprowadzająca w klimat zabawy. Teatralizowane przedstawienie tradycyjnych piosenek dla dzieci, śpiewanych niegdyś w polskich domach. Piosenki wykonywane będą z akompaniamentem akustycznego, czasem nietradycyjnego instrumentarium. W zabawnych interludiach artyści imitują głosy zwierząt, wciągając dzieci w muzyczny dialog. W programie również tradycyjne wierszyki i wyliczanki. Koncert cechuje żywe tempo, niekiedy rozśmiesza i zaskakuje, ale ma też momenty liryczne i spokojne. Wystąpi grupa Sol et Luna w składzie: Saba Krasoczko, Mieczysław Litwiński, Jacek Wudarczyk.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie