Informacje12 stycznia 2018, 20:09,

Bezpieczne ferie zimowe - policja kontroluje autokary i spotyka się z dziećmi oraz młodzieżą


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W województwie mazowieckim ferie zimowe zaczynają się 15 stycznia. Będzie to czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych związany między innymi z wyjazdami indywidualnymi i zorganizowanymi. Policjanci z "drogówki" będą dbać, aby wszystkie podróże zarówno te piesze, jak i zmotoryzowane były bezpieczne. Będą sprawdzać stan techniczny autokarów i samochodów, trzeźwość kierowców, sposób przewożenia dzieci. Zwiększony będzie nadzór nad ruchem na trasach wyjazdowych.

BEZPIECZNE FERIE - KONTROLE AUTOKARÓW, SPOTKANIA Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

Już 12 stycznia rozpoczynają się kontrole autobusów zorganizowanych grup wycieczkowych. Kontrole autobusów odbywać się będą na parkingu samochodowym przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie ul. Kościelna 3

Będą one dokonywane na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji: Fax (22) 60 45 205 lub mailowo: karolina .nowomiejska@ksp.policja.gov.pl

Również za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Rodzice dzieci spędzających ferie w domu powinni przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą to również robić policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" w trakcie zajęć w miejscach zorganizowanego wypoczynku. W trakcie "Zimy w mieście" funkcjonariusze organizują spotkania w placówkach oświatowych. W formie zabaw i prelekcji przypomną o najważniejszych zasadach drogowych, które powinny ustrzec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed wypadkami drogowymi. Policjanci będą kłaść duży nacisk na używanie elementów odblaskowych.

Więcej informacji na temat spotkań z policjantami na stronie: Ferie z policjantami warszawskiej "drogówki".

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczne i prewencyjne. Będą uświadamiać zagrożenia uczestnikom ruchu drogowego i kontrolować przestrzeganie przepisów. W okresie ferii zimowych zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów (zarówno autokarów i samochodów). Sprawdzą trzeźwość kierowców i czy nie przekraczają oni dopuszczalnych prędkości. Skontrolują zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W okolicach miejsc wypoczynku najmłodszych sprawdzą, czy kierujący i piesi nie powodują dla siebie zagrożenia.

WRD KSP/mm/js
Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 stycznia 2018, 18:00,

Kamerun - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Klubu podróżnika nt.: Kamerun z Robertem Gondkiem. Miejsce: KDK Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy. Na spotkaniu nie zabraknie imponujących zdjęć Kamerunu, pasjonujących opowieści o wizycie na policyjnym komisariacie, o wiosce zamieszkałej przez Pigmejów, o wycieczce w góry, wędrówce po lesie, a także będzie można posłuchać o ciekawych przygodach na Czarnym Lądzie. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

KLUB PODRÓŻNIKA – KAMERUN

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii "WYCZYN ROKU 2016" podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie