Informacje18 stycznia 2018, 18:00,

Kamerun - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

18 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Klubu podróżnika nt.: Kamerun z Robertem Gondkiem. Miejsce: KDK Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy. Na spotkaniu nie zabraknie imponujących zdjęć Kamerunu, pasjonujących opowieści o wizycie na policyjnym komisariacie, o wiosce zamieszkałej przez Pigmejów, o wycieczce w góry, wędrówce po lesie, a także będzie można posłuchać o ciekawych przygodach na Czarnym Lądzie. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

KLUB PODRÓŻNIKA – KAMERUN

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii "WYCZYN ROKU 2016" podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Informacje10 stycznia 2018, 10:32,

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - cykl spotkań z uczniami szkół powiatu piaseczyńskiego

Uczniowie szkół powiatu piaseczyńskiego przed feriami uczestniczą w licznych spotkaniach prowadzonych przez policjantów. Celem zajęć jest zdobycie wiedzy np. jak zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia? A także wskazywanie dzieciom i młodzieży najważniejszych zasad bezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni, co jest szczególnie ważne właśnie teraz tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH - CYKL SPOTKAŃ Z UCZNIAMI SZKÓŁ POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Podczas prelekcji organizowanych w ostatnich dniach dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego policyjny profilaktyk, a także dzielnicowi przekazywali wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w czasie zimowego wypoczynku w domu i poza nim, na drodze, a także w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o zasadach ostrożności.

Policjanci wiele uwagi poświęcali właściwemu zachowaniu na drogach. Przypominano zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcano do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczniowie poznali także swoje obowiązki jako pasażerowie samochodów i autokarów podczas wyjazdów w czasie ferii.

Funkcjonariusze prezentowali również uczestnikom spotkań materiały profilaktyczne dotyczące korzystania z Internetu, i wynikających tu zagrożeń.

Uczniowie zostali poproszeni o przekazywanie poznanych zasad rówieśnikom i rodzicom, aby wszyscy każdego dnia, a szczególnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dbali o swoje bezpieczeństwo.

Tylko w dniu wczorajszym takie zajęcia odbyły się w szkołach: Konstancina-Jeziornej, w Nowej Iwicznej i w Piasecznie. Zajęcia poprowadzili asp.szt. Maciej Blachliński, asp. Kamil Wożniak, mł.asp. Sebastian Majewski oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie