Informacje11 marca 2012, 00:00,

Będzie Głośno na Muzycznych Dokumentach

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Muzyczne Dokumenty w Konstancińskim Klubie Filmowym, podczas którego zaprezentowany zostanie dokument BęDZIE G£OŚNO, czyli spotkanie gitarzystów Led Zeppelin, U2 i White Stripes. Prezentacja odbędzie się 12 marca 2012 roku o godz. 20.00 w KDK Grapa przy ul. Sobieskiego 6. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców!

BęDZIE G£OŚNO NA MUZYCZNYCH DOKUMENTACH W KONSTANCINIE

"Będzie głośno!" nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock'n'rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz siedemnastoletniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd. W podróżach z Jimmym Pagem, The Edgem i Jackiem Whitem do ważnych miejsc z ich przeszłości wywiązują się niecodzienne rozmowy. Doświadczenia te pozwalają na intymny wgląd w artystyczną genezę każdego z gwiazdorów, czego przykładem jest przemożne doznanie, jakie wywiera utwór "Rumble" Linka Wraya na Jimmym Page'u, który zaskakuje publiczność improwizowanym koncertem na "air guitar", wyobrażonej gitarze. A to dopiero początek.

Opowieściom każdego z gitarzystów o ich własnym muzycznym buncie towarzyszy rock'n'rollowa sesja. Na pustej scenie muzycy zbierają się, podkręcają wzmacniacze i grają. Opowiadają o swoich inspiracjach, wymieniają się historiami i uczą się nawzajem piosenek. W czasie spotkania, na żywo rozbrzmiewa dwugryfowa gitara Jimmy'ego Page'a, zestaw nożnych efektów The Edge'a i nowy mikrofon White'a, specjalnie wbudowany w jego gitarę. Muzycznej podróży towarzyszy też wizualny rozmach. Zobaczymy kamienne mury Headley Grange, gdzie powstał utwór "Stairway to Heaven", odwiedzimy niesamowitą farmę w Tennessee, gdzie Jack White skomponuje na oczach widzów piosenkę, a w skąpo oświetlonym dublińskim studio podsłuchamy The Edge'a zgrywającego ścieżki gitary do nowego singla U2. Obrazy te, podobnie jak opowieści, pozostaną w pamięci jeszcze długo po tym jak wybrzmią elektryczne akordy. Być może "Będzie głośno!" nie nauczy cię grać na gitarze, ale zmieni sposób, w jaki jej słuchasz.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje8 marca 2012, 00:00,

Koncert zespołu Koledzy w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców, na wieczór z zespołem KOLEDZY. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 10 marca 2011 roku, start o godzinie 21.00. Zespół Koledzy zagra w składzie: Tomek Różycki - gitara, śpiew; Brunon Niewiński - bass, śpiew. Dwa niesamowite wokale - dwa wielkie serca do muzyki. Wykonywać będą znane utwory w swoich własnych niesamowitych interpretacjach. Usłyszycie na pewno covery z różnej maści...

Koncert zespołu Koledzy w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert zespołu Koledzy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno