Informacje26 lipca 2017, 17:46,

Baraż w konkursie na festiwalu w Gdyni


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Film Baraż zakwalifikował się do Konkursu Filmów Krótkometrażowych na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się od 18 do 23 września. Po sukcesach na Warszawskim Festiwalu Filmowym, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej “Prowincjonalia”, na OKFA, Lubuskim Lecie Filmowym i Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki “Transatlantyk” film “Baraż” Tomasza Gąssowskiego będzie walczył w konkursie na festiwalu w Gdyni. Trzymamy kciuki za film, który kręcony był na terenie gminy Piaseczno, a jego produkcja została wsparta przez Gminę Piaseczno.

BARAŻ W KONKURSIE NA FESTIWALU W GDYNI

Oto jakie nagrody film “Baraż” zdobył do tej pory:

2016: Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego za “dobrze ugruntowany, przekonujący portret więzi bohaterów opartej na miłości i “grze” w dorastanie”

2017:
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej “Prowincjonalia”)-“Jańcio Wodnik” za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-Nagroda pozaregulaminowa dla Oliwiera Kozłowskiego, odtwórcy jednej z głównych ról w kategorii: Film niezależny
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki “Transatlantyk”)-II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 lipca 2017, 06:00,

Ścieżka historyczna Józefosławia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Stowarzyszenie POMYSŁ NA JÓZEFOSŁAW oraz Biblioteka w Józefosławiu w najbliższych miesiącach będą wspólnie realizowały projekt pt. Ścieżka historyczna Józefosławia. Projekt ma polegać na opracowaniu ścieżki historycznej ukazującej elementy historii Józefosławia.

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA JÓZEFOSŁAWIA

Józefosław to dawna kolonia niemiecka o nazwie Ludwigsburg, która powstała na początku XIX wieku w okresie, gdy tereny te były częścią zaboru pruskiego. Obok Józefosławia podobne kolonie powstały m in. w Nowej i Starej Iwicznej. W kolejnych latach tereny te były częścią Księstwa Warszawskiego, a następnie Królestwa Polskiego (w ramach zaboru rosyjskiego). Jednakże ludność pochodzenia niemieckiego pozostawała na tych terenach Józefosławia aż do 1944 r.

W ramach projektu zostaną przygotowane tabliczki informacyjne do umieszczenia przy starych poniemieckich „ostańcach” (wstępnie zidentyfikowano 6 takich domów) oraz 3 większe tablice informacyjne u wylotów głównych ulic z wizerunkami starych map Józefosławia oraz krótkim rysem historycznym. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu Centrum Kultury w Piasecznie Inicjatywy Lokalne 2017.

Dodatkowo, w ramach oddzielnego projektu, Biblioteka w Józefosławiu planuje spacery historyczne po Józefosławiu. Pierwszy taki spacer odbędzie się we wrześniu tego roku.

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie