Informacje24 marca 2013, 00:00,

AWANS drugiej drużyny UKS Return Piaseczno do III Ligi Męskiej Tenisa Stołowego

W przedostatnim meczu rozgrywek IV ligi drużyna UKS II Return Piaseczno zapewniła sobie awans do 3 ligi! Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu Krzysztof Orman, Maciek Kotarski, Krzysztof Bieniek i Czarek Dębski pokonali UKS Lupus Kabaty 8:5!!! Punkty zdobyli: Orman 3, Kotarski 2, Bieniek 2,5, Dębski 0,5. Dla Kabat: Zieliński 1,5, Pączkiewicz 1,5, Smyk 1, Zalewski 1. Mecz rozpoczął się zwycięstwa Ormana nad Smykiem 3:2, potem wynik wyrównał Zieliński. Od tego momentu UKS Return Piaseczno zdobył 3 kolejne punkty wychodząc na prowadzenie 4:1. Jednak po zwycięstwie debla Pączkiewicz/Zieliński Kabaty zaczęły sukcesywnie odrabiać straty. Przed ostatnią rundą gier singlowych. Wynik był remisowy 5:5. Pierwszy swój mecz zakończył Bieniek pokonując Zielińskiego 3:0, następnie Kotarski (3:0 ze Smykiem).

AWANS DRUGIEJ DRUżYNY UKS RETURN PIASECZNO DO III LIGI MęSKIEJ
Na zdjęciu: od lewej Orman (trener grup dziecięcych), Kotarski, Sawicki (trener), Dębski, Bieniek

W tym momencie awans był już pewny. Jednak to nie rozprężyło Naszych zawodników. Pierwszy raz w karierze z Zalewskim wygrał Orman i już było po meczu, wynik 8:5. Ostatni mecz singlowy wygrał także Czarek pokonując Pączkiewicza 3:2 – jednak to było już poza protokołem! Co ciekawe w dniu dzisiejszym urodziny obchodził Bienias, więc koledzy (i przede wszystkim ON SAM) sprawili mu wspaniały prezent! Tak więc przyszły sezon młodzi zawodnicy UKS Return Piaseczno spędzą o szczebel wyżej, dzięki czemu mecze na tak wysokim poziomie jak dzisiejszy rozgrywać będą co tydzień!!! Warto zaznaczyć, że była to najmłodsza drużyna w IV lidze (średnia wieku nieco ponad 15 lat). To drugi rok z kolei gdy któraś z Naszych drużyn awansuje w rozgrywkach ligowych (w zeszłym roku pierwsza drużyna awans z III do II ligi). Gratulujemy awansu!

Informacje23 marca 2013, 00:00,

KONCERT PASYJNY W KONSTANCINIE

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na KONCERT PASYJNY, podczas którego wystąpi Zespół Wokalno - Instrumentalny GAUDEAMUS. Koncert odbędzie się 24 marca 2013 roku o godz. 18.00 w Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP, przy ul. Jaworskiego 1 w Konstancinie-Jeziornie (Mirków). Zapraszamy na koncert pasyjny w Konstancinie.

KONCERT PASYJNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Zespół Wokalno - Instrumentalny GAUDEAMUS od ponad 20 lat działa przy kościele Trójcy Świętej w Radomiu (Kościół Ojców Jezuitów). Założycielem i kierownikiem zespołu jest mgr Daniela Czerwińska. Na początku swojej działalności była to schola. W 1992 roku do scholi dołączyła grupa instrumentalna i tak od 20 lat pod nazwą Gaudeamus, prawie w niezmienionym składzie, zespół przetrwał aż do dnia dzisiejszego. Obecnie zespół tworzy 13 osób (sekcja wokalna 7 osób oraz sekcja instrumentalna 6 osób), chociaż często na naszych koncertach wspomagają nas muzycznie nasi przyjaciele. Zespół na swoim koncie ma trzy płyty oraz udział w projekcie stanowiącym materiał dydaktyczny do lekcji religii.

ZESPÓ£ WOKALNO - INSTRUMENTALNY GAUDEAMUS

Obecnie przygotowywany jest materiał na kolejna płytę. Przez 20 lat swojej działalności zespół zagrał prawie sto koncertów w kraju i za granicą: Niemcy, Austria, Litwa, Włochy (Zespół grał w Castel Gandolfo u Papieża Jana Pawła II) oraz Kanada i Stany Zjednoczone Ameryki.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna