Informacje8 czerwca 2007, 00:00,

Anglicy chcą mieć piłkarską bazę w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W maju po informacji, która ukazała się w Gazeta.pl napisaliśmy Wam, że na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej Euro 2012 mogą skorzystać także małe okoliczne miejscowości. Zastanawialiśmy się, czy nasze miasto skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012. Więcej informacji na ten temat możecie przeczytać w poprzedniej informacji: Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012?

W gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (numer 11, z dnia 6 czerwca 2007) ukazała się informacja, że wiceburmistrz Piaseczna Bogdan Temoszczuk poinformował redakcję gazety o planach angielskiej firmy, która na podstawie ustawy o partnerstwie publiczno - prywatnym chciałaby zainwestować w Piasecznie. Chodzi o budowę hotelu i ośrodka, by zatrzymała się tam jedna z piłkarskich reprezentacji. Oferta angielskiej firmy jest na tyle atrakcyjna, że według wiceburmistrza Piaseczna, na pewno rozpatrzą ją pozytywnie. Jednym z pomysłów jest budowa obiektów w pobliżu stadionu KCS Piaseczno. Jednak przez cały czas trwa spór w sądzie: miasta z klubem, o tereny na których miałby powstać luksusowy ośrodek. Czy Euro2012 pogodzi obie strony i wspólnie zaczną pracować nad przygotowaniem bazy dla reprezentacji piłkarskich w naszym mieście?

Jak wspominaliśmy w poprzedniej informacji (link powyżej), to aby w którymś podwarszawskich miast zatrzymała się choć jedna reprezentacja uczestnicząca w piłkarskich mistrzostwach Euro 2012: musi powstać wysokiej jakości boisko położone niedaleko luksusowego ośrodka hotelowo - rekreacyjnego. Za utworzenie takiego ośrodka bierze się Piaseczno, ogromne szanse ma również Konstancin – Jeziorna. Do Euro 2012 przygotowują się gminy Góra Kalwaria, Grójec i Warka.

Konstancin Jeziorna jest wśród faworytów Polskiego Związku Piłki Nożnej PZPN. Wielokrotnie zatrzymywała się tam reprezentacja Polski na treningi przed ważnymi meczami. Według informacji podanych w gazecie Nad Wisłą: w uzdrowisku nie ma problemu z kilkudziesięcioma miejscami hotelowymi. Oprócz tego doskonale przygotowane jest Centrum Promocji Kadr w Konstancinie, których ofertę możecie obejrzeć na stronie internetowej: cpk.com.pl. Problem jest jednak z boiskiem i dojazdem. Według posła Romana Koseckiego: do 2012 roku na pewno będzie trzeba, Konstancin Jeziorna odkorkować a pobudowanie stadionu z kilkoma boiskami jest mniejszym problemem. Czy oby na pewno pobudowanie stadionu nie jest takim problemem? Na pewno gmina powinna tą szansę wykorzystać!

Góra Kalwaria ma dziesiątki hektarów, na których mogą powstać hotele. Jak podaje gazeta Nad Wisłą, według Jerzego Kongiel: nieopodal Góry Kalwarii znajduje się około 100 ha terenów należących do skarbu państwa. Wicestarosta piaseczyński Marek Gieleciński poinformował gazetę, że władze naszego regionu mają najróżniejsze pomysły związane z organizacją Mistrzostw Europy Euro 2012, o których przed rozmową z wojewodą nie chce ujawniać. W gazecie Nad Wisłą pojawiła się również ciekawa wypowiedź Janusza Piechocińskiego, który odwiedza nasze prywatne forum mieszkańców i może napisze coś o swoich przemyśleniach…?

Jak widać temat Euro 2012 jest przez cały czas podgrzewany nie tylko w Polsce, ale i również w naszym regionie. Czy chociaż jedna z naszych podwarszawskich miejscowości skorzysta na organizacji Euro 2012 i odwiedzi nas któraś reprezentacja uczestnicząca w piłkarskich mistrzostwach w 2012 roku? Trudno teraz coś na ten temat powiedzieć. Angielska firma chce u nas zainwestować i złożyła propozycję Piasecznu, może dojdzie do tej sporej inwestycji i zagości u nas np.: angielska reprezentacja? Czas pokaże. Na pewno będziemy śledzili temat Euro2012 w naszym regionie i informowali Was o nowych informacjach. Zapraszam do rozmowy na naszym forum Piaseczna w temacie: Piaseczno a Mistrzostwa Europy Euro 2012.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 czerwca 2007, 00:00,

Koncert Pawła Górskiego z zespołem w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dziś 8 czerwca 2007 roku, około godziny 20:30 odbędzie się koncert Pawła Górskiego z kameralnym zespołem. Koncert odbędzie się w byłym Ustroniu (Zalesie Dolne przy ul. 3-go maja). Komu nie obce są klimaty poezji śpiewanej i bluesa i jazzu, zajrzy dziś choć na chwilę do odnowionej knajpki przy 3-go maja. W imieniu Pawła serdecznie zapraszam.

Paweł Górski to mieszkaniec Piaseczna, śpiewający poeta, kompozytor i współpracownik Ośrodka Kultury (od wielu lat współprowadzący Świeczowiska), laureat prestiżowych nagród m.in. "Złotej Piątki" Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (OPPA). Paweł Górski od od lat jest zafascynowany postacią i twórczością Agnieszki Osieckiej. Oprócz tego Paweł Górski to współzałożyciel zespołu "Parasol Poetica", śpiewającego piosenki z Krainy £agodności, laureat ogólnopolskich festiwali piosenki (Pamiętajcie o Osieckiej, OPPA, SMAK, Przybycie Bardów, PZPR).
autor/źródło: Marcin Machałowski - admin forum miejscowości Uwieliny uwieliny.fora.pl
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie