Informacje8 czerwca 2007, 00:00,

Koncert Pawła Górskiego z zespołem w Zalesiu Dolnym

Dziś 8 czerwca 2007 roku, około godziny 20:30 odbędzie się koncert Pawła Górskiego z kameralnym zespołem. Koncert odbędzie się w byłym Ustroniu (Zalesie Dolne przy ul. 3-go maja). Komu nie obce są klimaty poezji śpiewanej i bluesa i jazzu, zajrzy dziś choć na chwilę do odnowionej knajpki przy 3-go maja. W imieniu Pawła serdecznie zapraszam.

Paweł Górski to mieszkaniec Piaseczna, śpiewający poeta, kompozytor i współpracownik Ośrodka Kultury (od wielu lat współprowadzący Świeczowiska), laureat prestiżowych nagród m.in. "Złotej Piątki" Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (OPPA). Paweł Górski od od lat jest zafascynowany postacią i twórczością Agnieszki Osieckiej. Oprócz tego Paweł Górski to współzałożyciel zespołu "Parasol Poetica", śpiewającego piosenki z Krainy £agodności, laureat ogólnopolskich festiwali piosenki (Pamiętajcie o Osieckiej, OPPA, SMAK, Przybycie Bardów, PZPR).
autor/źródło: Marcin Machałowski - admin forum miejscowości Uwieliny uwieliny.fora.pl

Informacje9 czerwca 2007, 00:00,

Gminna Olimpiada Szybkiego Czytania w Lesznowoli

W najbliższą środę 13 czerwca 2007 roku w Urzędzie Gminy Lesznowola odbędzie się finał drugiej edycji Gminnej Olimpiady Szybkiego Czytania. Wezmą w nim udział finaliści etapu szkolnego, który odbył się we wszystkich publicznych gimnazjach. Jest to już druga edycja konkursu i kontynuacja programu unijnego: Szkoła Marzeń, jaki w ubiegłym roku realizowały wszystkie lesznowolskie gimnazja.

Jednym z zaplanowanych działań projektu jest przeprowadzenie Gminnej Olimpiady Szybkiego Czytania, której celem jest podsumowanie kilkumiesięcznego kursu: treningu efektywnych technik uczenia się, jaki jest realizowany we wszystkich gimnazjach przez cały rok szkolny i wyłonienie tegorocznych laureatów: Mistrzów Szybkiego Czytania. ¬ródło informacji: Kurier Południowy (nr 21, 8-14 czerwca 2007).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola