Informacje7 lutego 2009, 00:00,

Akcja Sterylizacji Psów i Kotów w Powiecie Piaseczyńskim

W dniach od 9 do 15 lutego 2009 roku, odbędzie się akcja sterylizacji psów i kotów pod patronatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piasecznie. Ma ona na celu ułatwienie dostępu do wykonania zabiegów dla tych właścicieli, którzy nie mogli sobie do tej pory na to pozwolić ze względu na kwestie finansowe. Wykonie usługi ma być o około 50 proc. tańsze niż standardowo. Patronat medialny nad akcją objął Kurier Południowy.

Sterylizacja niesie za sobą wiele korzyści. U samic kotów najistotniejszą z nich jest zapobieganie ropomaciczu - często występującej chorobie, której rozwój zagraża życiu. Zmniejsza się przy tym ryzyko wystąpienia innych chorób, stymulowanych przez hormony płciowe (np.: nowotworów gruczołów mlekowych). U wychodzących kocurów kastracja ogranicza możliwość zaatakowania przez innego kota. Istnieją również wskazania medyczne do zabiegu, takie jak nowotwory jajników, jąder lub prostaty. Sterylizacja to uniknięcie kłopotliwych rui, znakowania moczem o przykrym zapachu i uwolnienie od konieczności stosowania kosztownych środków antykoncepcyjnych i niechcianych ciąż.

Do akcji sterylizacji psów i kotów, zachęca gorąco jedna z jej organizatorek. - Nie dostajemy od nikogo żadnych dopłat. To lekarze schodzą z cen i to nasza dobra wola, że promujemy ideę sterylizacji - mówi Małgorzata żabicka-Woźniak, lekarz weterynarii z Konstancina. - W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wielu osobom musieliśmy odmówić ze względu na ograniczoną ilość zabiegów. Podjęliśmy więc decyzję o kontynuacji inicjatywy. ¬ródło informacji: Kurier Południowy (nr 277).

Lista lecznic, które biorą udział w akcji taniej sterylizacji i kastracji:
1. Przychodnia weterynaryjna, ul. Szkolna 24 lok.4 Piaseczno, tel. 022 716 44 16
2. Gabinet weterynaryjny, ul. Działkowa 42a Józefosław, tel. 22 716 90 06
3. Przychodnia weterynaryjna, ul. Graniczna 37 Nowa Iwiczna, tel. 022 498 35 52
4. Lecznica weterynaryjna, ul. Długa 8 Chyliczki, tel. 022 754 09 75
5. Przychodnia weterynaryjna, ul. Wilanowska 114 lok. 5a, Konstancin, tel. 756 28 59
6. Gabinet weterynaryjny ul. Wyszyńskiego 7 Góra Kalwaria, tel. 717 81 26
7. Gabinet weterynaryjny ul. Lipowa 59, Magdalenka, tel. 022 757 76 84
8. Przychodnia weterynaryjna, ul. Czołchańskiego 4, Prażmów, tel. 022 727 06 02
9. Gabinet weterynaryjny, ul. Słoneczna 37 Wągrodno, tel. 504 188 874
10. Przychodnia weterynaryjna, ul. 1-go Maja 15 Tarczyn, tel. 725 334 567
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński

Informacje8 lutego 2009, 00:00,

Oktawia Kawęcka z zespołem - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 10 lutego 2009 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi: OKTAWIA KAWęCKA z zespołem, w składzie: Oktawia Kawęcka, Maciej Szczyciński (bas), Rafał Sarnecki (gitara), Piotr Zabrocki (piano). Wstęp na jazzowy koncert 15 zł. Zapraszamy mieszkańców na Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

Oktawia Kawęcka - Leave My Sorrow Behind

Oktawia Kawęcka jest wokalistką, flecistką, a także aranżerem i liderem własnego zespołu. Wykonuje własne kompozycje, szeroko pojęty jazz oraz światowe standardy muzyki klasycznej, które aranżuje łącząc świeżość i nowatorstwo w podejściu ze zrozumieniem i przywiązaniem do mainstream’owej tradycji jazzowej. Jej cały repertuar zawiera utwory w jęz. polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, greckim, portugalskim, włoskim. Ukończyla Podyplomowe Studium Jazzowe im H. Majewskiego w Warszawie. Studiuje na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Urodzona w Radomiu, występuje na scenie od najmłodszych lat, zdobywając wiele nagród, na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach. Swoją debiutancką płytą utrzymaną w akustycznym klimacie i audiofilskim brzmieniu, Oktawia Kawęcka prezentuje kunszt oraz profesjonalizm młodego pokolenia muzyków jazzowych. Więcej informacji na stronie internetowej: www.oktawia.net Zapraszamy na koncert Oktawii Kawęckiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno