Informacje6 listopada 2009, 00:00,

8-30 listopada wystawa TARCZYN - MIEJSCE MAGICZNE

W ramach realizacji projektu Powiat piaseczyński stolicą kulturalną Mazowsza 2009 Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zorganizował Ogólnopolski Plener Malarski Tarczyn - miejsce magiczne. Wzięło w nim udział 19 malarzy. Wśród artystów nie zabrakło miejscowych twórców: Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki. Zamierzeniem organizatorów było, by plener stał się nie tylko czasem wytężonej pracy twórczej, ale także wymianą doświadczeń artystycznych i technicznych, pragnieniem uzyskania dzieł malarskich inspirowanych tarczyńską przyrodą, zabytkami i architekturą, możliwością konfrontacji postaw twórczych i warsztatu, integracją środowisk twórczych. Tak też się stało. Każdy z malarzy przekazał na rzecz GOKu po jednym obrazie.

TARCZYN - MIEJSCE MAGICZNE

Ogólnopolski Plener Malarski TARCZYN - MIEJSCE MAGICZNE zrealizowano ze środków finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Piasecznie, Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie. Zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej. Odbędzie się on w dniu 8 listopada 2009 roku o godz. 17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wystawa czynna będzie do 30 listopada 2009 roku. Serdecznie zapraszamy na wystawę i zobacz jak magicznym miejscem jest Tarczyn.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje7 listopada 2009, 00:00,

TAJEMNICE JARZęBINKI - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: Tajemnice Jarzębinki, w wykonaniu Teatru Banasiów. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 listopada 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Teatr Banasiów - Tajemnice Jarzębinki. W najpiękniejszym ustroniu leśnym, wśród wiekowych dębów, dostojnych buków, strzelistych jodeł, mieszkają skrzaty: rozsądny Grabek, przekorny Świerczek i Jarzębinka, która uwielbia tajemnice. A przecież tyle zagrożeń czyha na dzieci. A zwłaszcza na takie, które zasłaniając się tajemnicą nie mówią wszystkiego. Czy kierując się sprawdzonymi przez dorosłych prawami i zasadami, a szczególnie formami dobrego zachowania, możemy pokonać chaos? Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spektakl Tajemnice Jarzębinki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno