Informacje4 września 2008, 00:00,

6 września zapraszamy na Otwarte Ogrody do Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana żeromskiego, Klub Inicjatyw Obywatelskich Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na OTWARTE OGRODY W KONSTANCINIE, które odbędą się w sobotę 6 września 2008 roku. Po raz pierwszy w Konstancinie otwierane są prywatne ogrody, które staną się miejscem różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i informacyjnych. Otwieramy ogrody, park i miasto - otwieramy serca i umysły. Odwiedź Otwarte Ogrody w Konstancinie.

OTWARTE OGRODY W KONSTANCINIE
kliknij, aby powiększyć plakat

Mieszkańcy, podzielą się z przybywającymi sąsiadami i gośćmi radością z tworzenia dzieł sztuki i wspomnieniem o sławnych ludziach, którzy kiedyś tu odnaleźli swoją przystań. Będzie możliwość obejrzenia z bliska piękny detal architektoniczny, odnajdziecie wille wpisane w rejestr zabytków w trakcie wspólnej wycieczki. Posłuchacie muzyki na żywo ze świergotem ptaków w tle, porozmawiamy z autorem książki o Konstancinie, podyskutujecie o przyszłości miasta, zarazicie się pasją kolekcjonerską znakomitego bywalca warszawskiego targu staroci. To tylko kilka przykładów z wielu wydarzeń jakie przygotowali organizatorzy Otwartych Ogrodów w Konstancinie.

6 września Otwarte Ogrody w Konstancinie program dnia:

Ogród literacki godz. 15:00-17:00 Konstancińskich pocztówek czar - spotkanie z Tomaszem Lachowskim autorem książki Konstancin. Obrazy z przeszłości. Miejsce - ul. Kościelna 4.
Ogród społeczny - Konstancin dziś i jutro godz. 13:00-14:00 Spotkanie dyskusyjne ze Stowarzyszeniami: £ad na Mazowszu, TMPiZK, KIO. Miejsce - ul. Kościelna 4. Organizatorzy: KIO i TMPiZK.
Rzeźba ekologiczna w plenerze ogrodowym godz. 13:00-17:00 Spotkania z rzeźbiarzami, warsztaty. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Ochrona zabytków Konstancina godz. 13:00-14:00 Spotkanie z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Barbarą Jezierską. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Ogród muzyczny godz. 16:30-17:00 Koncert muzyki plenerowej w wykonaniu muzyków związanych z konstancińską szkołą muzyczną. Miejsce - ul. Słomczyńska 23 pensjonat Le Matin.
Mijane, zapomniane… godz. 13:00-17:00 Mijane, zapomniane… - skarby ukryte w cieniu ogrodów. Wystawa fotografii Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego. Miejsce - ul. Wilanowska 37A - willa Ave.
Ogrody i £ąki godz. 13:00-17:00 Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Małgorzaty Brzostowskiej: spotkanie z autorami prac: 14:00-17:00, warsztaty malarskie na terenie galerii: 14:00-17:00. Miejsce - ul. Wojewódzka 18/róg Prusa, Galeria Joanny Małgorzaty Brzostowskiej.
Spacer po dawnym Konstancinie godz. 15:00-16:00 Zbiórka przy tężni, spacer z Tadeuszem Świątkiem, uliczkami Konstancina, na zakończenie - spotkanie autorskie w ogrodzie willi Świt ul. żeromskiego 4, - około godz. 16:00-17:00.
Śladami Stefana żeromskiego godz. 14:30-16:00 Spotkanie z prof. Jerzym Snopkiem, autorem książki o Stefanie żeromskim. Miejsce - ogród willi Świt przy ul. żeromskiego 4.
W ogrodzie historii godz. 14:30 Spotkanie przy tężni w konstancińskim parku. Dr Czesława Gasik - opowie o historii Uzdrowiska (ok. 30 min.) Miejsce - przy tężni.
W ogrodzie zdrowia godz. 15:00-16:00 Bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar cukru we krwi. Organizatorzy: Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Miejsce - przy tężni.
Ogród w lesie godz. 13:00-14:30 Specjaliści z Nadleśnictwa Chojnów zaprezentują problematykę ochrony przyrody. Organizatorzy: Nadleśnictwo Chojnów. Miejsce - przy tężni.
Ogród rodzinny godz. 13:00-14:00 Prezentacja nowego miesięcznika Magazyn Familia. Miejsce - ul. Batorego 37 ogród willi Marychna.
Ogród literacki godz. 14:00-15:30 Spotkanie z Franciszkiem Starowieyskim, malarzem i autorką książki: Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego - Izabela Górnicka-Zdziech. Miejsce - ul. Batorego 37 ogród willi Marychna.
Spotkanie ze sztuką godz. 14:30-16:00 Spotkanie z Anną Buczkowską, znanym artystą plastykiem. Prezentacja prac. Miejsce - ul. Kraszewskiego 5, dom artystki.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin

Napisz komentarz

Informacje5 września 2008, 00:00,

Jestem, Czuję, Potrafię - zajęcia dla dzieci od 1-4 lat w £osiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Drodzy Rodzice, od 29 września 2008 roku zapraszamy wszystkie dzieci od 1-4 lat na zajęcia pod tytułem JESTEM, CZUJę, POTRAFIę. Celem zajęć, jest rozwijanie indywidualnych możliwości dziecka w zgodzie z jego potrzebami w jednym z najważniejszych okresów rozwojowych, pomoc w procesie kształtowania się jego charakteru, samodzielności i chęci do samokształcenia. Znaczna część możliwości intelektualnych człowieka kształtuje się do 5-tego roku życia, dlatego mając na uwadze dobro dziecka proponujemy ciekawe zajęcia ogólnorozwojowe.

Jestem, Czuję, Potrafię zajęcia dla dzieci od 1-4 lat w £osiu

Oferujemy całodzienną wesołą zabawę w duchu Ulicy Sezamkowej połączoną z:
- bajkoterapią i nauką czytania (metoda Domanna),
- wprowadzeniem w świat matematyki (metoda Domanna),
- gimnastyką ogólnorozwojową z elementami kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona,
- bezpośrednim kontaktem z przyrodą (spacery po lesie, codzienne zabawy w ogrodzie),
- swobodną twórczością manualną.

Cały program zajęć Jestem, Czuję, Potrafię, został przygotowany i będzie realizowany przez doświadczonego pedagoga. Zajęcia odbywać się będą w £osiu - w rodzinnym domu, gdzie zaadoptowane są dwa pokoje do zajęć (pokój zabaw, pokój odpoczynku). Dookoła domu znajduje się duży, bezpieczny ogród z placem zabaw, który jest przystosowany dla maluszków. Zajęcia dla dzieci, odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 17:30. Dzieci, będą miały zapewnioną całodzienną opiekę, na którą składają się godziny: zajęć, odpoczynku oraz posiłków.

Liczba miejsc na zajęciach jest limitowana. Zostanie stworzona tylko jedna 8-osobowa grupa, co gwarantuje rodzinną atmosferę, możliwość efektywnego uczestnictwa w zajęciach, koncentrację na indywidualnych potrzebach każdego z dzieci.

Trzy rodzaje mozliwosci uczestnictwa w zajeciach:
1. Pakiet całodniowy - 10 godzin
2. Pakiet pół dnia - 5 godzin
3. Pakiet 1 godziny (dwa razy w tygodniu)

Szczegółowe informacje, można uzyskać pod telefonem: 0502 030 182 (Agnieszka Zawadzka-Szajda, mail: agnieszkasza@wp.pl oraz Milena Matuszewska mail: milena_matuszewska@wp.pl). Wkrótce więcej informacji, pojawi się na stronie internetowej: www.jcp.waw.pl Zapraszamy wszystkie dzieci!
autor/źródło: Agnieszka Zawadzka-Szajda - zajęcia dla dzieci w domowym zakątku w £osiu

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie