Informacje4 listopada 2010, 00:00,

5 listopada Aukcja Charytatywna na rzecz Fundacji Herosi

Zapraszamy na Aukcję Charytatywną na rzecz Fundacji Herosi, zorganizowaną przez galerie Steel Forest i kawiarnię Papieróffka w Centrum Handlowym Stara Papiernia (Al. Wojska Polskiego 3, Konstancin-Jeziorna). Wydarzenie odbędzie się 5 listopada 2010 roku o godzinie 18.45. Aukcję poprzedzi wernisaż malarstwa Pauli Gorzoń i ceramiki Andjelki Mihajić. Dochód z Aukcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji stóp dla dzieci po operacjach onkologicznych na kościach piszczelowych. Sprzęt trafi na oddział onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Aukcja Charytatywna na rzecz Fundacji Herosi
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje2 listopada 2010, 00:00,

Zaproszenie na Okrągły stół - projekt Lokalne Mapy Kultury

Od września tego roku Fundacja Wiedza lokalna realizuje na terenie powiatu piaseczyńskiego projekt Lokalne mapy kultury. W związku z tym chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Okrągłym stole - spotkaniu, podczas którego zaprezentujemy wstępne wyniki przeprowadzonych badań na temat oferty kulturalnej w powiecie piaseczyńskim. Spotkanie to zaplanowano na 4 listopada 2010r. (czwartek), w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, od godziny 12.00. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Obserwatorium Kultury 2010. Na terenie powiatu piaseczyńskiego naszym partnerem jest Starostwo Powiatowe w Piasecznie.

Okrągły stół będzie okazją do prezentacji wyników naszych analiz a także dyskusji na ich temat. Liczymy, że przyczyni się do wypracowania wspólnego stanowiska podmiotów i osób zajmujących się ofertą kulturalną w powiecie - do krytycznego podejścia wobec przedstawionej diagnozy, uzgodnienia szans i zagrożeń wynikających z opisanego stanu rzeczy. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich będzie miała charakter otwarty. Zapoznamy wówczas Państwa z wynikami badań. Część drugą stanowić będzie dyskusja z przedstawicielami podmiotów funkcjonujących na arenie kulturalnej gmin powiatu piaseczyńskiego. Warsztat dla dotychczasowych uczestników badania będzie miał formułę zamkniętą.

Plan spotkania:
I. Część otwarta spotkania:
12.00 - 12.15 Przywitanie gości
12.15 - 13.00 Prezentacja wstępnych wyników badań
II. Część zamknięta dla zaproszonych przedstawicieli podmiotów działających w sferze kultury:
13.15 - 15.15 Dyskusja warsztatowa prowadzona przez trenerkę Klubu Myśli Społecznej Inicjatywy.
autor/źródło: Anna Radiukiewicz - Członkini Zarządu Fundacja Wiedza Lokalna
Tematy: