Informacje28 września 2010, 00:00,

29 września Akcja Dzień Zdrowych Kości w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 września w Piasecznie odbywać się będzie Dzień Zdrowych Kości - bezpłatne badania densytometryczne oraz konsultacje lekarzy specjalistów w zakresie osteoporozy. W trakcie Dnia Zdrowych Kości, mieszkańcy Piaseczna będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań densytometrycznych i konsultacji lekarzy specjalistów w zakresie osteoporozy.

W powszechnym przekonaniu osteoporoza jest chorobą, która dotyczy wyłącznie osób w podeszłym wieku. Tymczasem osteoporoza wtórna, która jest wynikiem przebytych chorób lub towarzyszących im terapii (np. sterydoterapii), może dotyczyć każdego, bez względu na płeć i wiek. Najpoważniejszymi konsekwencjami osteoporozy są tzw. złamania niskoenergetyczne, czyli takie, do których dochodzi w wyniku działania niewielkiej siły (są to np.: złamanie nadgarstka, szyjki kości udowej czy kręgosłupa, do których doszło po zwykłym potknięciu się i upadku). Osteoporoza nazywana jest „cichym złodziejem kości”, ponieważ do momentu złamania nie można dostrzec żadnych jej objawów. Dlatego tak ważne jest regularne przeprowadzanie badania gęstości mineralnej kości (densytometrii) oraz konsultowanie jej wyniku z lekarzem, który oceniając inne czynniki ryzyka złamań, podejmie decyzję dotyczącą dalszego postępowania - mówi dr Maria Rell-Bakalarska, ekspert programu „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”.

Podczas Dni Zdrowych Kości pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego badania gęstości masy kostnej, skonsultowania wyników z lekarzem specjalistą oraz uzyskania odpowiedzi na swoje pytania. Uczestnicy spotkań otrzymają bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne dotyczące złych nawyków zdrowotnych wpływających na zwiększenie zagrożenia złamaniem osteoporotycznym.

Na cykl bezpłatnych badań densytometrycznych i konsultacji w ramach akcji „Dzień Zdrowych Kości” zapraszamy: 29 września w Piasecznie do: Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego, przy ulicy Fabrycznej 1. Zapisy bezpośrednio w przychodni lub pod numerem telefonu: 22 – 756 73 73.

Jak dodaje dr Maria Rell-Bakalarska, ekspert programu „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”: Na złamania osteoporotyczne, w szczególny sposób, są narażone osoby, po 50. roku życia, częściej kobiety (chociaż chorują również mężczyźni), z niską gęstością mineralną kości (masą kości), obciążone genetycznie (np.: u których jeden z rodziców przebył złamanie kości udowej). Prawdopodobieństwo wystąpienia złamań może ponadto potęgować zły styl życia, np.: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nadmiar kawy, niedobory spożywanego wapnia i witaminy D3, brak aktywności fizycznej. Edukacja pacjentów w zakresie czynników ryzyka, przypominanie o konieczności zmiany złych nawyków zdrowotnych oraz regularne konsultacje lekarskie dają nam szansę na uniknięcie choroby, która nie rozpoznana, a w konsekwencji nie leczona zwiększa ryzyko niepełnosprawności i zgonu. Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, organizowane są w ramach projektu edukacyjnego „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”. Celem akcji jest podniesienie świadomości pacjentów związanej z ryzykiem występowania osteoporozy, radzenia sobie z jej skutkami oraz niwelowania zagrożeń związanych ze złamaniami osteoporotycznymi.

Program „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia” otrzymał w 2009 roku nagrodę Magellan Award w kategorii Corporate/Organizational Communication i znalazł się wśród 50 najlepszych kampanii PR z całego świata. Magellan Awards to międzynarodowy konkurs branży komunikacji marketingowej, którego celem jest promowanie najwyższych standardów w dziedzinie komunikacji. Organizatorem konkursu jest League of American Communications Professionals (LACP), amerykańska organizacja skupiająca profesjonalistów branży komunikacji marketingowej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej programu www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl Wszelkie informacje dotyczące zakresu konsultacji można uzyskać, pisząc na zmieniamyprzyzwyczajenia@zmieniamyprzyzwyczajenia.pl
autor/źródło: Klaudia Krupicz - On Board Public Relations Sp. z o.o.

Napisz komentarz

Informacje28 września 2010, 00:00,

Nasz Sport i Kultura - Bezpłatny Tygodnik Piaseczyński


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapewne nie każdy z Was wie, że od 2 tygodni na terenie Piaseczna, można otrzymać lub znaleźć w sklepach - bezpłatny tygodnik piaseczyński: NASZ SPORT I KULTURA. Dzięki uprzejmości Roberta z zespołu redakcyjnego, otrzymałem najnowszy i zarazem drugi numer tygodnika. Jeżeli ktoś z Was, nie miał jeszcze w rękach nowej gazety, to zachęcam do pobrania jej w formacie PDF: Nasz Sport i Kultura nr 2 (2,14 MB). Zapraszam również na forum mieszkańców, na którym powstał wątek dotyczący tygodnika: NASZ SPORT I KULTURA. Kilka słów od redakcji, które pojawiły się na łamach pierwszego numeru:

NASZ SPORT I KULTURA - BEZP£ATNY TYGODNIK PIASECZYńSKI

NASZ SPORT I KULTURA to nieodzowne elementy życia codziennego. Dlatego też, oddajemy w Państwa ręce, gazetę o takim właśnie tytule. Zdając sobie sprawę, że taka nazwa zobowiązuje, z całą starannością i oddaniem, będziemy starać się wywiązywać z ambitnego zadania, które przed nami stoi. – Dzięki nam, będą Państwo mogli na bieżąco poznawać nowe, znaczące fakty dotyczące naszej gminy. Trzonem gazety będą przede wszystkim relacje z imprez sportowych oraz artykuły: społeczne, kulturalne i gospodarcze. Słowem – wszystko, co istotne dla mieszkańca Gminy Piaseczno. Nie zawahamy się „spojrzeć na ręce” rządzącym Piasecznem, by hardo zganić, bądź pochwalić. Będziemy komentować realizację problemów mieszkańców, bowiem Wy Drodzy Czytelnicy jesteście dla nas najważniejsi. Chcemy także pisać o tym, co wpływa na kształt i wizerunek Piaseczna. – O historii, o ludziach, którzy z oddaniem tworzyli fundamenty piaseczyńskiej kultury i piaseczyńskiego sportu, o pięknych krajobrazach podnoszących walory turystyczne naszego miasta. Zajmiemy się także ekologią, pracą włodarzy na rzecz naszego miasta i, a może przede wszystkim, problemami każdego z Was. Nasza gazeta ma być o Was i dla Was, dlatego, to właśnie Wy jesteście dla nas najważniejsi. Chcemy co tydzień oddawać w Państwa ręce nowy numer Naszego Sportu i Kultury, wypełniając przy tym niszę istniejącą w gminnej prasie. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu. życzymy Państwu miłej lektury Zespól redakcyjny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie