Informacje1 maja 2016, 12:00,

16. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W niedzielę 1 maja 2016 roku odbędzie się 16. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna - cykliczna impreza biegowa na terenie Piaseczna.

PIASECZYŃSKA MILA KONSTYTUCYJNA

PROGRAM MINUTOWY IMPREZY
UWAGA! Biuro zawodów czynne do godz. 11 00
9.30-11.00 - zapisy do Biegu Głównego, biegów towarzyszących oraz wydawanie pakietów
11.00 - otwarcie imprezy
11.15 - 100m bieg krasnali - dziewczęta i chłopcy (rocznik 2009 i młodsi)
11.30 - 400m bieg dziewczęta i chłopcy (rocznik 2006-2008)
11.45 - 800m bieg dziewczęta i chłopcy (rocznik 2005-2003)
12.00 - bieg 1 mila (1609m) K i M gimnazjum (rocznik 2002-2000)
12.15 - Bieg Główny 1 mila (1609m) Rocznik 1999 i starsi K i M
13.00 - wręczenie nagród
14.00 - zakończenie imprezy

PIASECZYŃSKA MILA KONSTYTUCYJNA

Bieg odbędzie się na dystansie 1 mili oraz biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie od 100 m do 1609 m. Hasłem tegorocznej imprezy, jak co roku, jest „Rozbiegajmy Piaseczno”. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna - bo tak nazywa się bieg - startuje 1 maja o godz. 12:15. Trasa przebiegać będzie ulicami: Kościuszki - start - Rynek - Kościuszki - Nadarzyńska - Sierakowskiego - Rynek meta. Starsi biegacze pobiegną dwie pętle. Biegi towarzyszące rozpoczną się o godz.11:15 Wszystkich chętnych do startu na malowniczej trasie, także spoza Piaseczna, serdecznie zapraszamy.

Zapisy i wszelkie informacje o imprezie zamieszczone są na stronie www.kondycja.com.pl lub bezpośrednio http://www.kondycja.com.pl/startmeta/ Na zlecenie Gminy Piaseczno imprezę przygotowuje Stowarzyszenie Kondycja, organizator rokrocznej imprezy biegowej Frog Race oraz organizator ubiegłorocznej ,,Piaseczyńskiej Piątki''. - Już dzisiaj możemy poinformować, że dzięki przychylności Gminy Piaseczno, każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal na mecie - informuje Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 kwietnia 2016, 20:00,

Film Charlie Żołnierzem z muzyką Czerwie - Wtorek Filmowy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 kwietnia 2016 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Filmowego, odbędzie się pokazu filmu niemego z 1918 roku Charlie Żołnierzem (w roli głównej Charlie Chaplin), z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp: 10 zł. Zapraszamy na pokaz filmu niemego Charlie Żołnierzem.

FILM CHARLIE ŻOŁNIERZEM Z MUZYKĄ CZERWIE - WTOREK FILMOWY PIASECZNO

"CHARLIE ŻOŁNIERZEM" (1918), REŻ.: CH.CHAPLIN Czas .45 min Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?Grupa muzyczna CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych. To niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy" na podstawie „Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano kilkakrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padlina" między innymi z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego (np.M.Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała sie najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku. W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków - Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia - operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

FILM CHARLIE ŻOŁNIERZEM Z MUZYKĄ CZERWIE - WTOREK FILMOWY PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie