Informacje26 kwietnia 2016, 20:00,

Film Charlie Żołnierzem z muzyką Czerwie - Wtorek Filmowy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 kwietnia 2016 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Filmowego, odbędzie się pokazu filmu niemego z 1918 roku Charlie Żołnierzem (w roli głównej Charlie Chaplin), z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp: 10 zł. Zapraszamy na pokaz filmu niemego Charlie Żołnierzem.

FILM CHARLIE ŻOŁNIERZEM Z MUZYKĄ CZERWIE - WTOREK FILMOWY PIASECZNO

"CHARLIE ŻOŁNIERZEM" (1918), REŻ.: CH.CHAPLIN Czas .45 min Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?Grupa muzyczna CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych. To niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy" na podstawie „Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano kilkakrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padlina" między innymi z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego (np.M.Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała sie najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku. W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków - Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia - operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

FILM CHARLIE ŻOŁNIERZEM Z MUZYKĄ CZERWIE - WTOREK FILMOWY PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 kwietnia 2016, 08:00,

Wystawa malarstwa Jerzego Omelczuka w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy do zwiedzenia aktualnej wystawy w Galerii PASAŻ w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Tym razem zachęcamy do obejrzenia obrazów Jerzego Omelczuka - artysty malującego ustami. Ekspozycja trwać będzie do 20 maja 2016 roku. Wstęp wolny.

WYSTAWA MALARSTWA JERZEGO OMELCZUKA W MYSIADLE

Więcej informacji o Artyście w folderze: Jerzy Omelczuk (pdf)

WYSTAWA MALARSTWA JERZEGO OMELCZUKA W MYSIADLE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie