Informacje8 czerwca 2010, 00:00,

12 czerwca XV Turniej Piłkarski im. Kazimierza Górskiego

12 czerwca 2010 roku odbędzie się już XV edycja Turnieju Piłki Nożnej Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Serdecznie zapraszamy drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców rocznika 1997 i młodszych na ten jubileuszowy turniej, który odbędzie się na stadionie miejskim w Górze Kalwarii w godz. 9.00 - 16.30. Wszystkie informacje na temat turnieju uzyskacie Państwo pod numerami telefonów (22) 7271286, (22) 7271285.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje8 czerwca 2010, 00:00,

Inwestor wycofał się z budowy asfalciarni w Piasecznie

Otrzymałem informację, że firma Budownictwo Drogowe Jarpol S. A. pismami z dnia 28.05.2010 r. wniosła o wycofanie wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięć polegających na: budowie wytwórni mas mineralno - bitumicznych i wytwórni mas betonowych na działce nr 20 obręb 43 przy ul. Mazurskiej, budowie wytwórni mas mineralno - bitumicznych i wytwórni mas betonowych na działce nr 35 obręb 43 przy ul. żeromskiego, budowie wytwórni mas mineralno - bitumicznych i wytwórni mas betonowych na działce nr 12 obręb 44 przy ul. żeromskiego. Oznacza to, że inwestor rezygnuje z projektu budowy asfaltowni przy ul. żeromskiego i Mazurskiej w Piasecznie. Chciałbym podziękować blisko 300 internautom i około 2000 mieszkańców którzy zechcieli podpisać się pod protestem. Jest to nasz wspólny sukces w ważnej sprawie dla Piaseczna. Jeszcze raz dziękuję!
autor/źródło: Zbigniew Mucha - radny Rady Miejskiej w Piasecznie