Informacje19 czerwca 2016, 11:53,

Zmiany w organizacji ruchu w obszarze skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza w Piasecznie

W obszarze skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza planowane są zmiany w organizacji ruchu. Celem jest podniesienie płynności ruchu i jednocześnie poziomu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W OBSZARZE SKRZYŻOWANIA UL. KOŚCIUSZKI Z UL. SIENKIEWICZA W PIASECZNIE

Planowane zmiany udostępnią w tym obszarze 18 miejsc parkingowych "ukośnych" względem osi jezdni, w tym jedno miejsce dla osoby z niepełną sprawnością ruchową.

Nowa organizacja parkingu na wysokości "Biedronki" wymusza wycinkę trzech słabo egzystujących w obecnych warunkach lip, ale projekt zakłada nasadzenia zamienne karłową odmnianą wiśni osobliwej "umbraculifera" w liczbie aż 15 sztuk. Niskopienne nasadzenia na nowo projektowanych zieleńcach umożliwią bardzo dobrą widoczność pieszych i tym samym pieszym. Będą się komponowały z wcześniej wykonanymi nasadzeniami w klombach wzdłuż ul. Kościuszki i ul. Puławskiej. W pasie ciągu pieszego po wschodniej stronie Kościuszki drzewka będą zabezpieczone koszami ochronnymi i kratami drenażowymi umożliwiającymi swobodny ich rozwój.

Realizacja całości projektu powinna korzystnie wpłynąć na wizerunek tej części miasta.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje20 czerwca 2016, 20:00,

Zamknięcie przejazdu przu ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej

Od poniedziałku 20 czerwca (od godz. 20.00) do czwartku 30 czerwca 2016 roku przejazd kolejowy przecinający ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej będzie ZAMKNIĘTY. Utrudnienia związane są z modernizacją linii kolejowej nr 8 oraz koniecznością przebudowy przejazdu. Zmianie ulegnie również ruch pieszych przez ww. przejazd oraz trasa linii L-4. Poniżej komunikaty dotyczące utrudnień oraz mapka z proponowaną trasą objazdu.

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU PRZU UL. KRASICKIEGO W NOWEJ IWICZNEJ

Komunikat ZTM: W związku z przebudową przejazdu kolejowego w ciągu ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej od dnia 21 czerwca br. od początku kursowania do odwołania (na ok. 10 dni) ulegnie zmianie trasa linii L-4, która przebiegała będzie w obu kierunkach ulicami: URZĄD GMINY - … - Krasickiego – Kielecka – DW 721 – Słoneczna – Mleczarska – Krasickiego – Szkolna - … - MYSIADŁO. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków: - 3834 PKP NOWA IWICZNA 01 i 02. Na trasie objazdowej wszystkie napotkane przystanki innych linii L obowiązują jako warunkowe. Wydłużenie trasy w obu kierunkach wyniesie 3050 m, czas przejazdu ulegnie wydłużeniu o 8 min.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU PRZU UL. KRASICKIEGO W NOWEJ IWICZNEJ