Informacje26 lipca 2015, 16:00,

Zespół Kuźnia Artystyczna w Konstancinie-Jeziornie

26 lipca 2015 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert zespołu Kuźnia Artystyczna. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp wolny.

Zespół Kuźnia Artystyczna w Konstancinie-Jeziornie

Zespół Kuźnia Artystyczna działa przy Centrum Kultury Wilanów, a jego choreografem i kierowniczką artystyczną jest Agnieszka Nagnajewicz. Zespół prezentował polskie tańca w wielu krajach: na Ukrainie, Słowacji, na Węgrzech oraz w Czechach, Niemczech, Bułgarii i Francji. Dla konstancińskiej publiczności zatańczy kujawiaka z oberkiem w strojach wilanowskich, tańce górali piwniczańskich oraz mazura w strojach szlacheckich. Tego dnia wystąpi również dziecięca grupa folklorystyczna ze Słowacji – Cindruska. Ich repertuar stanowią pieśni i tańce z regionu Liptowa, Orawy, Myjawy i Hornehronia. Zespół odniósł liczne sukcesy na festiwalach folkloru m. in. w Macedonii, Bułgarii, Hiszpanii. Grecji, Monako i na Ukrainie.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327&start=15
Informacje25 lipca 2015, 16:00,

Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji Katowice w Piasecznie

W sobotę 25 lipca 2015 roku o godz. 16.00 na piaseczyńskim rynku zagra Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku. Od początku swego istnienia uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych, czy religijnych. Orkiestra wielokrotnie reprezentowała śląski garnizon Policji na prestiżowych festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji Katowice w Piasecznie

W repertuarze orkiestry znajdują się utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, utwory religijne, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej. W ciągu czterdziestu lat istnienia orkiestry, muzycy dali ponad 4000 koncertów na terenie całego kraju. Za swoją działalność artystyczną, kultywowanie tradycji Górnego Śląska oraz udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych w naszym regionie, orkiestra została wyróżniona ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11303