Informacje14 czerwca 2013, 00:00,

ZAPRASZAMY NA DNI KONSTANCINA 2013

Loty balonem, występy artystyczne, koncerty, retro parada, warsztaty rękodzieła artystycznego, liczne konkursy i spływ kajakowy - to tylko niektóre atrakcje dwudniowego święta miasta, które startuje już w najbliższą sobotę (15 czerwca). W tym roku gwiazdą Dni Konstancina będzie Natalia Kukulska. Organizatorzy - Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - zapewniają, że każdy kto 15 i 16 czerwca 2013 roku odwiedzi Park Zdrojowy znajdzie coś dla siebie.

DNI KONSTANCINA 2013

Sobota upłynie głównie pod znakiem prezentacji lokalnych grup artystycznych. Tego dnia na scenie amfiteatru wystąpią m.in.: uczniowie z zespołów szkół nr 3 i 5 oraz ze szkoły amerykańskiej. Zobaczymy także m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”, grupę musicalową KDK „Tugeder” i Zespół Taneczny „Sonata”. O godz. 12 władze miasta wraz z gościem specjalnym – Johanem Kunstem, przewodniczącym Komitetu Współpracy Miast Partnerskich Konstancin-Jeziorna i Leidschendam-Voorburg odsłonią tablicę pamiątkową w alei współpracy polsko-holenderskiej Parku Zdrojowego. Poza tym przygotowano: liczne konkursy sportowe, warsztaty plastyczne i rękodzieła artystycznego. Nie zabraknie też wystaw, stoisk handlowych i gastronomicznych. Dni Konstancina będą również doskonałą okazją do spotkania i porozmawiania z rajcami oraz radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy przez całą sobotę będą pełnić dyżur w namiocie samorządowców. Dzień zakończy Natalia Kukulska. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00

DNI KONSTANCINA 2013

Niedziela upłynie tradycyjnie pod znakiem Pikniku Retro. Zainauguruje go parada, która punktualnie o godz. 13 wyruszy z parkingu przy C.H. Stara Papiernia. Władze Konstancina-Jeziorny, radni, zaproszeni goście i mieszkańcy w strojach z lat 20. i 30. przejdą ulicami miasta do Parku Zdrojowego, gdzie dla wszystkich przygotowano szereg atrakcji. Koncert Big Band Rondo Konstancin, pokazy - mody dwudziestolecia międzywojennego i akrobatyki cyrkowej, loty balonem, kajaki, konkurs na przebranie w stylu epoki - to tylko niektóre z nich. O wyjątkową atmosferę zadbają m.in. muzycy i kataryniarze, cykliści, automobile. Dwudniowe świętowanie zakończy koncert Voice Band z Sonią Bohosiewicz (niedziela godz. 20.00).

DNI KONSTANCINA 2013

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na strój retro. Przedmiotem konkursu będzie wyłonienie rodziny i osoby indywidualnej, których przebranie najlepiej odda stylistykę okresu lat 20 i 30 XX wieku podczas Pikniku Retro w Parku Zdrojowym w dniu 16 czerwca. Jury konkursowe wyłoni Laureatów, biorąc przy wyborze pod uwagę zgodność ze stylistyką okresu, oryginalność pomysłu i ilość wykorzystanych środków wyrazu artystycznego. Zainteresowani konkursem proszeni są do uczestnictwa w paradzie retro w dniu 16 czerwca o godz. 13.00 ze Starej Papierni do Parku Zdrojowego oraz zgłoszenie się w Parku przy atelier fotografa do godz. 16.00. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na scenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy, na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu najlepiej przebrana rodzina (.pdf)

RAJD ROWEROWY Z OKAZJI DNI KONSTANCINA

Zapraszam na Rajd Rowerowy z okazji Dni Konstancina, który odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2013 roku, przy Parku Zdrojowym (start i meta w okolicy boiska do siatkówki, sanatorium Przy ¬ródle). Trasa: Konstancin, Borowina, Cieciszew, Gassy, £ęg, Opacz, Ciszyca, Bielawa i Konstancin. Długość trasy to 30-35 km. O godz. 13:00 rozpocznie się rowerowy tor przeszkód. W godz. od 13:30 do 14:15 – będą trwały zapisy na rajd, natomiast o godz. 14:30 rozpocznie się Rajd Rowerowy. Zapraszamy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje14 czerwca 2013, 00:00,

Prażmów ocalić od zapomnienia - konkurs fotograficzny w ramach Patriotyzm Jutra

Biblioteka Publiczna w Prażmowie zaprasza do udziału w otwartym konkursie fotograficznym pn.: PRAżMÓW OCALIć OD ZAPOMNIENIA, który realizowany jest w ramach programu Patriotyzm Jutra. Tematyka prac: Współczesne fotografie ukazujące obiekty historyczne (w większości nie zewidencjonowane w Wojewódzkim Rejestrze Zbytków) znajdujące się na terenie ziemi prażmowskiej. Weź udział w konkursie fotograficznym.

Prażmów ocalić od zapomnienia - konkurs fotograficzny

Warunki techniczne: Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż 5 prac w formacie pojedynczej fotografii 10x15. Ponadto warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie prac w formie cyfrowej na CD w plikach JPG. Termin: zdjęcia zgłaszamy do 9 sierpnia 2013 r. Nagrody: Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz dwóch wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny) o łącznej wartości 2800 zł. www.biblioteka-prazmow.pl

DOKUMENTY:
Regulamin konkursu Prażmów ocalić od zapomnienia (.pdf)
Oświadczenie uczestnika konkursu fotograficznego (.pdf)
autor/źródło: Agnieszka Kozieł - Urząd Gminy Prażmów
Tematy:Prażmów