Informacje17 listopada 2011, 00:00,

Zadbajmy o zwierzęta zimą - Eko-Niedziela w Piasecznie

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna i Fundacja Eco Choice zapraszają w najbliższą niedzielę 20 listopada 2011 roku w godz. 12.30-16.30 na Plac Piłsudskiego (rynek), gdzie odbędzie się impreza: Eko-Niedziela w Piasecznie pn. ZADBAJMY O ZWIERZęTA ZIM¡. W programie: warsztaty ekologiczne oraz wspaniała zabawa, na zakończenie wspólne puszczanie kolorowych lampionów do nieba. Na Placu Piłsudskiego, będzie można nabyć torby ekologiczne oraz lampiony, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt.

ZADBAJMY O ZWIERZęTA ZIM¡ - EKO-NIEDZIELA W PIASECZNIE

Partnerzy imprezy: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno Sp. z o. o. Eko-Niedziela to cykl imprez - warsztatów ekologicznych wspierających działania w kierunku upowszechniania, wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców, nawyków zdrowego stylu życia w duchu dbałości o środowisko naturalne w ramach Programu Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej EkoSportoEdukacja. Imprezy będą organizowane w jedną niedzielę każdego miesiąca, a tematyka warsztatów będzie nawiązywała do odpowiedniej pory roku czy obchodzonych świąt związanych z ochroną środowiska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 listopada 2011, 00:00,

Jesienne wietrzenie szafy - wymiana ubrań w Piasecznie

Zapraszam wszystkich rodziców na jesienne wymiany ubranek dziecięcych czyli tzw. baby swap. Zapraszamy w najbliższą sobotę 19 listopada 2011 roku, od godziny 10.00 - 13.00 do klubu dla mam na ul. Granitowej 18 C w Piasecznie (www.klubdlamam.pl). Zasady są proste! Każdy uczestnik dostanie numerek, którym oznaczymy także przedmioty przyniesione na wymianę. Jeżeli kogoś zainteresuje konkretny strój dzięki numerkowi odnajdzie właściciela i zaproponuje wymianę. Wymiana może być gotówkowa lub bezgotówkowa, ale to zależy od Państwa. Koszt udziału w baby swap to symboliczne 5 zł. Zapraszamy jednocześnie na pyszną kawę i coś do tego...