Informacje29 stycznia 2017, 12:20,

Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na ferie zimowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zanim wybierzemy się na ferie zimowe warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Najlepszym i najtańszym sposobem jest zaprzyjaźniony sąsiad. Policjanci podpowiadają, o czym warto pamiętać przed każdym wyjazdem.

ZABEZPIECZ SWÓJ DOM PRZED WYJAZDEM NA FERIE ZIMOWE

Zastosuj zabezpieczenia techniczne

Dłuższe wyjazdy są okazją do działania złodziei i włamywaczy w pozostawionych bez nadzoru domach, mieszkaniach lub na terenie posesji. Przed tymi przykrymi zdarzeniami chronią odpowiednie zabezpieczenia techniczne w postaci systemów alarmowych, antywłamaniowych, czy antywyważeniowych. Stosuj atestowane drzwi i zamki o zróżnicowanej konstrukcji i zasadzie działania mechanizmów, które mogą stworzyć przeszkodę, a co najmniej sporo wydłużyć czas potrzebny na ich pokonanie, co może zaalarmować sąsiada i narazić włamywacza na zatrzymanie. Podczas wyboru atestowanych zamków do drzwi i okien warto poradzić się fachowca. Dom jednorodzinny zabezpiecz poprzez okratowanie okienek piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku. Nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu.

Nie ryzykuj niepotrzebnie:
- unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Aby nie kusić złodzieja warto zdeponować je w banku, cenne dla Ciebie rzeczy możesz też przekazać do przechowania osobom godnym zaufania;
- nie opowiadaj o swoim majątku i o wyjeździe w miejscach, gdzie mogą Cię słyszeć obcy;
- zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (magnetowid, komputer, telewizor, kamera, video itp.), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź listę, a jeżeli to możliwe, również dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania;
- równoległe z zabezpieczeniem mieszkania w zamki, alarmy, podwójne drzwi itp. nie zapomnij o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Skorzystaj z pomocy sąsiedzkiej

W przypadku dłuższego wyjazdu informujcie się wzajemnie, aby uczulić na czyjąś obecność. Poproś, aby sąsiad regularnie opróżniał skrzynkę na listy, usuwał wiszące na klamce i leżące pod drzwiami reklamy, które świadczą, że nie ma nas w domu. Dobry sąsiad podleje kwiaty, włączy i wyłączy światło i np. radio sygnalizując, że w mieszkaniu ktoś przebywa. Sprawcy szybko zorientują się, które miejsce jest pod czujnym okiem sąsiada, gdy ten zareaguje na wizytę obcej osoby pod drzwiami pustego mieszkania lub bramą posesji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 lutego 2017, 19:00,

Elżbieta Hampson - wystawa malarstwa w Galerii Fryderyk


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 3 lutego do 5 marca 2017 roku zapraszamy na drugą wystawę z cyklu Spotkania Grupy Plastycznej Piaseczno w Galerii Fryderyk. Tym razem swoje prace zaprezentuje Elżbieta Hampson. Miejsce: Kawiarnia "Fryderyk" Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie.

ELŻBIETA HAMPSON - WYSTAWA MALARSTWA W GALERII FRYDERYK

W roku 2015 Grupa Plastyczna Piaseczno obchodziła Jubileusz 40-lecia działalności twórczej. Z tej okazji został wydany album Grupy i płyta z filmem. Uroczysty wernisaż miał miejsce w Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym. Grupa Plastyczna Piaseczno skupia zarówno artystów profesjonalnych jak i amatorów - ludzi z pasją. Prace artystów są tworzone różnorodnymi technikami. Zróżnicowane są stylistycznie, w zależności od indywidualnych preferencji malarskich i koncepcji autorów. Spotykają się tu różne osobowości z bogatym doświadczeniem artystycznym i życiowym: przedstawiciele różnych zawodów, w różnym wieku, czerpiący z tradycji, poszukujący i otwierający się na nowe formy ekspresji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie