Informacje26 marca 2007, 00:00,

Wzmocnienie służb prewencyjnych policji w powiecie

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego Starosta Piaseczyński prowadzi rozmowy na temat zorganizowania na terenie powiatu służby kandydackiej 50 policjantów. Policjanci wzmocnią w gminach służby prewencyjne, którymi dysponuje komendant powiatowy policji.

Zorganizowanie służby kandydackiej będzie wspólnym przedsięwzięciem powiatu oraz samorządów gminnych. Obecnie prowadzone są konsultacje w gminach dotyczące możliwości sfinansowania proponowanych dodatkowych służb prewencyjnych. Określona została już wysokość współfinansowania przez powiat oraz gminy kosztów zorganizowania służby kandydackiej. Koszty te wiążą się z zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz paliwem.

Zgodnie z ustaleniami z Komendantem Stołecznym Policji służba kandydacka zorganizowana zostanie od 1 kwietnia do końca roku. Uzgodniono także liczbę policjantów, którzy pełniliby służbę w poszczególnych gminach.

Powiat piaseczyński w ramach wspólnego przedsięwzięcia, które ma na celu zwiększenie możliwości działań prewencyjnych policji, zakwateruje policjantów oraz pokryje koszty związane z ich pobytem. Zadeklarował również możliwość zorganizowania żywienia. Powiat piaseczyński przeznaczy na służbę kandydacką policji sumę 100 tysięcy złotych, co stanowi prawie połowę szacowanych kosztów. Zorganizowanie służby kandydackiej będzie możliwe, jeśli gminy powiatu piaseczyńskiego zadeklarują odpowiednie wsparcie finansowe dla tej inicjatywy. £ączne koszty określone zostały na sumę przeszło 220 tysięcy złotych.

źródło informacji: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje26 marca 2007, 00:00,

Budowa i modernizacja dróg gminnych w Lesznowola

Budowa dróg to priorytetowe zadanie Samorządu Gminy Lesznowola. Utwardzane drogi, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe to bezpieczeństwo ruchu zmotoryzowanych, jak i pieszych użytkowników dróg. Jak informuje Gmina Lesznowola na łamach gazety podwarszawskiej Nad Wisłą, w bieżącym roku przystąpili już do budowy ulicy Różanej i przebudowy ulicy Osiedlowej w Mysiadle. Ruszyła również przebudowa ulicy Legionów w Mrokowie, na ukończeniu jest przebudowa podjazdu wraz z drogą przy OSP w Nowej Woli. Rozpoczynają się prace drogowe związane z ułożeniem nakładki asfaltowej na ulicy Fabrycznej w £oziskach.

Budowa i modernizacja dróg gminnych w Lesznowola
kliknij aby powiększyć

Budowa ulicy Pięknej, Tarniny i Torowej w Nowej Iwicznej oraz ulicy Rolnej, Lipowej, Sosnowej, Różanej i Masztowej w £azach będzie realizowana po wyłonieniu wykonawców w ogłoszonych już przetargach nieograniczonych. Do 15 kwietnia 2007 roku zostanie wybudowany parking przy ulicy Szkolnej w Nowej Iwicznej, który znacznie poprawi obsługę komunikacyjną szkoły.

Przygotowane są także projekty drogowe dla ulicy Irysowej i Familijnej w £azach. Gmina oczekuje na decyzję pozwolenia na budowę ulicy Sosnowej, Brzozowej, Parkowej, Leśnej i Podleśnej w Magdalence. Zadania obejmują w swoim zakresie budowę jezdni wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi w technologii kostki betonowej, jak również budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Lipowej w Magdalence.

Ponadto została przekazana do uzgodnienia w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich dokumentacja projektowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Słonecznej w Lesznowoli, który połączy istniejące chodniki i zapewni bezpieczeństwo ruchu przy drodze wojewódzkiej. W trakcie opracowania są projekty na budowę ulicy Wiejskiej, Jasnej, Polnej, Wąskiej, Projektowanej, Skrajnej, Środkowej i Małej w £azach, ulicy Małej w Starej Iwicznej oraz ulicy Borówki w Mysiadle.

źródło informacji: gazeta podwarszawska Nad Wisłą (numer 6 z 22 marca 2007 roku)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola